Gmail

Google powoli zaczyna wprowadzać tryb ciemny do aplikacji mobilnej Gmail. Niestety jest to program pilotażowy i dostęp do niego mają tylko nieliczni użytkownicy. Oczywiście istnieje sposób jego włączenia ale nie jest to takie proste i wiąże się to z dostępem do konta roota na Androidzie. Na chwilę obecną dark mode można włączyć, otwierając skrzynkę mailową w przeglądarce internetowej komputera. Czy to dobry pomysł? Dla jednych ciemny motyw jest przydatny i włączany praktycznie zawsze i wszędzie, jeśli tylko to możliwe a dla innych nie wnosi nic wartościowego. Jeśli zaliczasz się do tej pierwszej grupy i białe tło, szczególnie w sytuacji kiedy spędzasz z e-mailami sporo czasu, zaczyna Ciebie drażnić to zmień motyw na ciemny w usłudze e-mail oferowanej przez Google. Chcesz dowiedzieć się jak łatwo to zrobić? Skorzystaj z krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Uruchom przeglądarkę internetową na swoim komputerze (w naszym przypadku jest to Google Chrome) a następnie w pasku adresu wpisz: www.gmail.com. Zaloguj się do swojego konta podając login (adres e-mail) oraz hasło.
  2. Kliknij na ikonę zębatego koła, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu a następnie z listy menu wybierz opcję „Motywy”.
  3. Wyświetli się małe okienko dialogowe, w którym pojawi się do wyboru cały zestaw przeróżnych fotografii (krajobrazy, ziemia, widoki miejskie, kształty geometryczne itd.) Ciebie jednak interesuje ciemny motyw dlatego przewiń w dół i kliknij na czarny kafelek, zmieniając tym samym domyślny wygląd skrzynki. Zatwierdź klikając na przycisk „Zapisz”.
  4. Możesz także użyć jeszcze ciemniejszego motywu (kolor bardziej czarny niż szary). W tym celu kliknij na motyw „Terminal”. Zatwierdź klikając na przycisk „Zapisz”.

Niestety ciemny motyw będzie widoczny jedynie na głównych stronach skrzynki pocztowej. Białe tło zobaczysz podczas przeglądania wątku wiadomości, tworzenia e-maili czy też korzystania z paska bocznego gdzie znajdziesz Kalendarza Google, Google Keep czy listę zadań. Można to zmienić używając niestandardowych arkuszy stylów. Jak? O tym w kolejnym artykule.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments