komputer whatsapp

Wczoraj pisaliśmy o niesamowitych możliwościach aplikacji WhatsApp na telefon z Android w zakresie formatowania czcionki (jeśli jeszcze nie czytałeś kliknij w LINK aby przejść do artykułu). Dziś chcielibyśmy pokazać kilka skrótów klawiszowych w aplikacji WhatsApp na komputer i jesteśmy pewni, że dzięki temu komunikator szybko zyska nowych sympatyków.

Skróty klawiszowe

Jeśli chcesz podświetlić ikonę Emotikonów, nie musisz klikać 3-krotnie na przycisk TAB (tabulator). Użyj skrótu Shift+Tab. Po naciśnięciu tych dwóch przycisków, podświetli się przycisk Emoji. Następnie naciśnij na klawisz Enter, aby otworzyć panel kolorowych symboli. Zamiast myszki komputerowej, wykorzystaj klawisze strzałek aby wyszukiwać emotikony. Wybór potwierdź klikając przycisk „Enter”.

Jeśli 4-krotnie wciśniesz przycisk TAB (tabulator) na klawiaturze komputera to najpierw kursor (ruchomy znacznik wyświetlany na wyświetlaczu, służący do wskazywania miejsca) przejdzie do obszaru wyszukiwania (wyszukaj lub rozpocznij nowy czat), następnie do czatu, później do przycisku Emotikonek, a na końcu do obszaru pisania (wpisz wiadomość).

Aby wyszukać czaty, skorzystaj z klawiszy CTRL+F. Wówczas migający kursor przesunie się do pola „Wyszukaj lub rozpocznij nowy czat”.

Naciśnięcie przycisków CTRL+N spowoduje otwarcie nowego okna czatu.

Emotikony z zastosowaniem dwukropka

Zamiast wybierać z panelu gotowe Emotikonki możesz skorzystać ze skrótu dwukropka po wpisaniu którego podasz nazwę Emoji. Wykorzystaj klawisze strzałek na klawiaturze aby przechodzić pomiędzy poszczególnymi Emotikonami. Kliknij Enter aby zatwierdzić wybór.

FORMATOWANIE TEKSTU

Podobnie jak w przypadku aplikacji WhatsApp na telefon możesz używać skrótów do formatowania tekstu. Dzięki nim zmienisz czcionkę, wprowadzisz tekst pogrubiony, przekreślony lub kursywę.

  • umieść gwiazdkę (*) po obu stronach tekstu a gdy zobaczysz pogrubiony tekst, kliknij ikonę „Wyślij”.
  • umieścić podkreślenie (_) po obu stronach tekstu/wyrazu jeśli chcesz aby tekst był napisany kursywą.
  • umieść umieścić tyldę ( ~ ) po obu stronach tekstu aby przekreślić wyraz/zdanie.

Powyższe skróty zostały przetestowane w aplikacji WhatsApp zainstalowanej na komputerze z systemem Windows 10.

EMOTIKONY TEKSTOWE

Nie musisz korzystać tylko z gotowych Emotikonek. Możesz wykorzystać Emotikony tekstowe i poczuć się jak za starych dobrych czasów 🙂 Te zwykłe Emotikony składają się z dwóch części – z oczu i ust. Emotki mangowe składają się z trzech części : oczu, ust oraz dodatkowo są otaczane nawiasami, aby zasymulować owal twarzy.

Kliknij w LINK aby dowiedzieć się więcej.

Więcej

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_emotikon%C3%B3w

Pytania?

Coś poszło nie tak? Przetestowałeś skróty klawiszowe? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments