Czy zdarzyło się Tobie otrzymać zestawienie, w którym nie wszystkie komórki były uzupełnione? Nam niejednokrotnie 😉 Co zatem zrobić? Oczywiście odpowiedź jest prosta – trzeba uzupełnić komórki wartościami z rubryki powyżej. Wprawdzie jakiś czas temu już o tym pisaliśmy (zerknij do wpisu klikając w LINK) ale dziś przychodzimy z nowym rozwiązaniem. Jesteś ciekawy? Skorzystaj z dzisiejszej instrukcji krok po kroku. To, co zaczynamy?

Zrzuty ekranu w tym artykule zostały wykonane w programie Excel dla Office 365. Jeżeli masz inną wersję programu Excel, wygląd może się nieco różnić ale nie martw się funkcje pozostają takie same. Zaczynamy!

  1. Dysponujemy wycinkiem danych, przedstawiających towary, ich ilość oraz datę sprzedaży. Będziemy chcieli w puste miejsca wpisać nazwy produktów, które znajdują się powyżej (nad nimi). Można ręcznie ale po co tracić czas. Wykorzystamy filtr.
  2. Ustawiamy się w dowolnej komórce znajdującej się w obrębie naszej tabeli a następnie w górnym pasku nawigacji przechodzimy do zakładki „Dane” i w sekcji „Sortowanie i filtrowanie” klikamy na opcję „Filtruj” (ikona lejka). Można też użyć skrótu klawiszowego CTRL+SHIFT+L
  3. Rozwijamy filtr w kolumnie, w której znajdują się komórki do uzupełnienia a następnie z rozwijanego menu zaznaczamy pole wyboru „puste”. Zatwierdzamy, klikając na przycisk „OK”.
  4. Ustawiamy się w pierwszej z tych pustych komórek (w naszym przypadku będzie to komórka E10), wpisujemy znak równości i wskazujemy komórkę nad. Komórka ta jest ukryta więc musimy wpisać jej adres (u nas będzie to E9). Zatwierdzamy klikając na przycisk „Enter”.
  5. Uzupełniamy pozostałe komórki przeciągając w dół za pomocą uchwytu wypełnienia.
  6. Teraz wyłączamy filtr i gotowe!

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments