Chcesz zorganizować imprezę ale nie masz czasu na wysłanie tradycyjnych zaproszeń? Nie martw się. Możesz utworzyć wydarzenie na Facebook-u podając miejsce i czas spotkania oraz zaprosić tylu znajomych ilu tylko zechcesz. Jeśli nie wiesz jak to zrobić skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefony w dłoń i zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie znajdź ikonę „Facebook” a następnie uruchom program.
  2. Przejdź do „Menu”, klikając na ikonę hamburgera, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu (trzy poziome kreski).
  3. Wybierz zakładkę „Wydarzenia” a następnie kliknij na niebieski przycisk „Dodaj wydarzenie”, znajdujący się w prawym, dolnym rogu ekranu.
  4. Pojawi się nowa plansza. Z rozwijanego menu u góry strony wskaż rodzaj wydarzenia. W tym przypadku będzie to zdarzenie prywatne (widoczne tylko dla zaproszonych przez Ciebie gości).
  5. Do wydarzenia dodaj zdjęcie/film z folderu zapisanego na Twoim telefonie bądź też skorzystaj z bogatej oferty różnych motywów, posegregowanych według tematycznych kategorii (mi.in. sport, impreza, święto, podróże).
  6. Wprowadź nazwę (krótka, czytelna składająca się max. z 64 znaków), lokalizację (miejsce lub adres), datę i godzinę oraz szczegóły zdarzenia. Dodaj znajomych i zdecyduj czy będą mogli dodawać swoich gości. Jeżeli jesteś już gotowy kliknij przycisk „Utwórz”.
  7. Wyświetli się strona wydarzenia, którą możesz edytować dodając zdjęcia i filmy, zapraszając kolejnych znajomych, udostępniając posty. Aby chronić prywatność użytkowników, po utworzeniu wydarzenia nie będziesz mógł już zmieniać ustawień na publiczne.
  8. Aby zaprosić innych znajomych do udziału w utworzonym wcześniej wydarzeniu prywatnym, wystarczy, że klikniesz na opcję „Zaproś”. Skorzystaj z wyszukiwarki, znajdującej się u góry strony i szukaj osób według imienia i nazwiska, adresu e-mail lub numeru telefonu. Możesz także wybrać znajomych z listy proponowanych kontaktów.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments