windows microsoft komputer

Jeśli z jednego komputera korzysta kilka osób, dobrze byłoby zadbać o bezpieczeństwo wszystkich danych i plików. Warto pomyśleć o założeniu i skonfigurowaniu kont dla każdego użytkownika. Dzięki temu niezależnie od tego kto pracuje na komputerze, będzie można ustawić swoją tapetę na pulpicie, chronić zapisane dokumenty, bez obaw o zmianę ustawień systemowych. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami a dowiesz się jak łatwo utworzyć nowe konto użytkownika na komputerze z systemem Windows 10.

  1. Uruchamiamy komputer. Wybieramy przycisk „Start” a następnie klikamy na pozycję „Ustawienia” (ikona zębatego koła).
  2. Przechodzimy do kategorii „Konta” a następnie z manu po lewej stronie wybieramy „Rodzina i inne osoby” (Ważne: w zależności od używanej wersji systemu Windows 10 na ekranie komputera możesz widzieć opcję „Inni użytkownicy” zamiast „Rodzina i inne osoby”).
  3. Zezwalamy osobom, które nie należą do naszej rodziny na korzystanie z komputera, tworząc im własne konta. W tym celu klikamy na opcję „Dodaj kogoś innego do tego komputera”. Otworzy się nowe okno dialogowe. Utworzymy nowe konto dla użytkownika, który nie posiada konta Microsoft. W tym celu, wybieramy u dołu strony pozycję „Nie mam informacji logowania tej osoby”.
  4. W kolejnym oknie klikamy na pozycję „Dodaj użytkownika bez konta Microsoft”. Nowy użytkownik ustawia odpowiednio skomplikowane hasło (dla kogoś innego) ale łatwe do zapamiętania dla siebie, wykorzystując duże litery i cyfry. Najlepiej będzie skorzystać również ze znaków specjalnych (!@#$%^&*()). Jeśli z jakiś powodów zapomnimy z hasła można posłużyć się pomocniczymi pytaniami ( jest ich 3). Nowy użytkownik zatwierdza dane klikając „Dalej”.
  5. Gotowe! Zostało utworzone nowe konto użytkownika. Chcąc zalogować się do komputera, oprócz naszego konta na pulpicie pojawi się także nowo utworzone. Klikamy na nie i wpisujemy hasło!

Więcej

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4026923/windows-10-create-a-local-user-or-administrator-account

Pytania?

Coś poszło nie tak? Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments