android whatsapp

Aplikacja WhatsApp podobnie jak Messenger pozwala na wysyłanie w wiadomościach kolorowych naklejek. Ale dlaczego mielibyśmy ograniczać się tylko do gotowych obrazków? Może warto mieć swoje własne, spersonalizowane naklejki? Jeśli chciałbyś je stworzyć z dowolnego obrazu i móc wysyłać swoim znajomymi i bliskim, to dzisiejszy artykuł okaże się pomocny! Zaczynamy!

  1. Pobierz Sticker Studio na swój telefon. Na liście zainstalowanych aplikacji musisz znaleźć ikonę „Sklep Play”. Uruchom aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji „Sticker Studio – Sticker Maker for WhatsApp” a następnie po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.
  2. Wróć do głównego pulpitu telefonu i otwórz aplikację. Następnie kliknij ikonę X, znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu. Pojawią się dwie opcje „Zrób zdjęcie” (Capture photo) i „Wybierz zdjęcie” (Select photo). Jeśli chcesz utworzyć naklejkę już z wcześniej wykonanej fotografii, dotknij opcji „Wybierz zdjęcie”.
  3. Zostaniesz przeniesiony do galerii zdjęć. Wybierz obraz. Za pomocą palca zaznacz fragment, który ma być naklejką lub skorzystaj ze zdefiniowanych kształtów. W tym celu kliknij na ikonę trzech kropek (po prawej stronie ekranu). Masz do wyboru 4 opcje: „Cut out rectangle” (wytnij kwadrat), „Cut out triangle” (wytnij trójkąt), „Cut out circle” (wytnij koło) i „Use full image” (użyj całego zdjęcia). Zatwierdź klikając na ikonę.
  4. Skorzystaj z opcji edycji. Możesz rysować (draw on sticker), pisać (write on sticker) i skalować zdjęcie (scale sticker). Chcąc wstawić tekst, wybierz kolor czcionki a za pomocą suwaka określ jej wielkość. Następnie kliknij na szablon naklejki i napisz co chcesz. Zapisz klikając „Save”.
  5. Jeśli Twoja naklejka jest już gotowa, kliknij na ikonęznajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu. Jeśli tworzysz nowy pakiet naklejek, zostaniesz poproszony o nadanie tytułu. Po wpisaniu nazwy, zatwierdź przyciskiem „Save”.
  6. Już prawie gotowe! Musisz mieć co najmniej trzy naklejki w przygotowanej paczce, aby dodać je do WhatsApp. W tym celu kliknij na przygotowaną paczkę, wybierz ikonę X (prawy, dolny róg ekranu) i stwórz kolejne naklejki zgodnie z instrukcją powyżej.
  7. Aby dodać pakiet naklejek, kliknij na ikonę plusa i wybierz „Add stickerpack to WhatsApp”. Potwierdź wybór przyciskiem „Dodaj”.
  8. Otwórz aplikację WhatsApp. Kliknij na symbol emotikonki a następnie nai wybierz pakiet z naklejkami. 🙂

Pytania?

Coś poszło nie tak? Może chciałbyś pochwalić się swoimi naklejkami? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments