Ankiety pozwalają na wyrażenie swojego zdania i opinii a także przydają się, gdy trzeba ustalić wspólną decyzję lub też przegłosować najlepszą z zaproponowanych opcji. Jeśli chciałabyś utworzyć ankietę w grupie na Facebooku, ale nie wiesz jak się do tego zabrać, to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Sprawdź czy zainstalowana aplikacja Facebook jest zaktualizowana do najnowszej wersji. W tym celu otwórz Sklep Google Play a następnie wpisz w pasku wyszukiwania nazwę programu. Jeśli masz zainstalowaną starą wersję aplikacji, kliknij na przycisk „Aktualizuj”.
  2. Na liście wszystkich zainstalowanych aplikacji, odszukaj Facebooka, uruchom program i zaloguj się do swojego konta.
  3. Kliknij na ikonę hamburgera (trzy poziome kreski), znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu.
  4. Przejdź do zakładki „Grupa” a następnie kliknij na opcję „Twoje grupy”.
  5. Kliknij na wybraną grupę (jeśli jeszcze jej nie stworzyłeś, możesz to łatwo i szybko zrobić  – łap instrukcję https://jaklatwo.pl/jak-utworzyc-grupe-w-mobilnej-aplikacji-facebooka/).
  6. Kliknij na znajdującą się u góry strony opcję „Napisz coś” – pasek wpisywania znajduje się koło Twojego zdjęcia profilowego (awatara). Spowoduje to otwarcie wyskakującego okienka „Utwórz post”. Dotknij go ponownie, aby otworzyć listę z dodatkowymi zakładkami.
  7. Rozwiń pasek menu przesuwając go palcem do góry a następnie z listy wybierz zakładkę „Ankieta”.
  8. W polu „Zadaj pytanie” wpisz czego będzie dotyczyć ankieta, natomiast w obszarze „Opcja 1”, „Opcja 2” wpisz odpowiedzi. Jeśli chcesz dodać więcej niż 2 warianty, to kliknij na pole „dodaj opcję”. Zatwierdź, klikając na przycisk „Opublikuj”.
  9. Gotowe! Ankieta pokaże się jako nowy post na facebookowej tablicy. Każdy z członków grupy może w niej głosować. Chcąc oddać swój głos wystarczy zaznaczyć jedną z dostępnych odpowiedzi i gotowe! Prawda, że łatwe?

WAŻNE! W tym momencie można dodać nową ankietę w grupie, relacji lub jako administrator/redaktor strony.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments