Ankiety w aplikacji Messenger przydają się, gdy trzeba ustalić wspólną decyzję albo też przegłosować najlepszą z zaproponowanych opcji. Jeśli chciałabyś utworzyć ankietę w konwersacjach grupowych na Messengerze, ale nie wiesz jak się do tego zabrać, to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Sprawdź czy zainstalowana aplikacja Messenger jest zaktualizowana do najnowszej wersji. W tym celu otwórz Sklep Google Play a następnie wpisz w pasku wyszukiwania nazwę programu. Jeśli masz zainstalowaną starą wersję aplikacji, kliknij na przycisk „Aktualizuj”.
  2. Na liście wszystkich zainstalowanych aplikacji, odszukaj Messengera, uruchom program i zaloguj się do swojego konta.
  3. Otwórz czat grupowy (jeśli jeszcze nie stworzyłeś grupy, możesz to łatwo i szybko zrobić  – łap instrukcję https://jaklatwo.pl/jak-utworzyc-grupe-w-aplikacji-messenger/).
  4. Kliknij na ikonę czterech kropek, znajdującą się w lewym, dolnym rogu ekranu.
  5. Wyświetlą się dodatkowe funkcje Messengera takie jak lokalizacja i ankieta (ikona wykresu słupkowego). Ciebie interesuje ta ostania. Kliknij na nią.
  6. W polu „Czego dotyczy ankieta?” wpisz pytanie, natomiast w obszarze „Dodaj opcje” wpisz odpowiedzi. Zatwierdź, klikając na przycisk „Utwórz ankietę”.
  7. Gotowe! Ankieta pokaże się jako najnowsza wiadomość. Każdy z uczestników może w niej głosować.
  8. Chcąc oddać swój głos wystarczy kliknąć na „Głosuj”, zaznaczyć jedną z odpowiedzi i zatwierdzić przyciskiem „Wyślij”. Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments