Instagram to jeden z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych do dzielenia się zdjęciami i filmikami. Zdarza się jednak, że decydujemy się na usunięcie swojego konta. Platforma oddaje do naszej dyspozycji proste i skuteczne metody, które pozwalają na całkowite usunięcie konta lub też jego tymczasowe zawieszenie. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy krok po kroku, jak to zrobić. Zaczynamy!

Jak trwale usunąć konto na Instagram?

  1. Nie możesz usunąć konta z poziomu aplikacji Instagram na telefonie. Uruchom przeglądarkę internetową na swoim komputerze a następnie wpisz w pasku adresu: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/
  2. Zaloguj się do swojego konta na Instagramie za pomocą Facebooka lub poprzez podanie adresu email i hasła.
  3. Instagram poprosi Ciebie o wybranie z rozwijanego menu odpowiedzi na pytanie „Dlaczego usuwasz konto”? Następnie aby kontynuować wprowadź raz jeszcze hasło (aby ostatecznie potwierdzić Twoją tożsamość). Na zakończenie kliknij na przycisk „Trwale usuń moje konto”.
  4. Gotowe! Twoje konto zostało usunięte. Uwaga! Jeśli usuniesz konto, Twój profil, zdjęcia, filmy, komentarze, polubienia i znajomości zostaną trwale usunięte! Pamiętaj, że nie będziesz mieć możliwości ponownego aktywowania skasowanego konta.

Jeżeli nie chcesz całkowicie usuwać swojego konta a zamierzasz jedynie „ukryć swój profil” (bo przykładowo rozważasz powrót do korzystania z serwisu za pewien okres czasu) skorzystaj z opcji „Tymczasowego wyłączenia konta”.

Jak tymczasowo wyłączyć konto na Instagramie?

  1. Uruchom przeglądarkę internetową na swoim komputerze i wpisz w pasku adresu https://www.instagram.com/. Następnie zaloguj się do konta na Instagramie.
  2. Przejdź do swojego profilu, klikając na ikonę ludzika, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu. Następnie wybierz przycisk „Edytuj profil”.
  3. Wyświetli się strona z Twoimi danymi profilowymi (imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu). Na samym dole znajdziesz opcję „Tymczasowego wyłączenia konta”.
  4. Musisz podać powód wyłączenia konta a także ponownie wpisać swoje hasło. Potwierdź swoją decyzję klikając na przycisk „Wyłącz tymczasowo konto”. Gotowe! Twoje zdjęcia, komentarze i polubienia zostały ukryte!
  5. Jeśli w dowolnym momencie zechcesz powrócić do społeczności Instagrama, możesz ponownie aktywować konto, logując się do niego za pomocą adresu e-mail i hasła. Twój profil zostanie w pełni przywrócony (wraz z listą znajomych, zdjęciami, filmikami, polubieniami itp.). Pamiętaj, że podczas ponownej aktywacji konta musisz mieć dostęp do adresu e-mail podanego podczas logowania.

Więcej

Instagram- usuwanie konta

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments