Inteligentny, osobisty Asystent stworzony przez Google znajduje informacje i pomaga w codziennych zadaniach. Możemy mu zadawać pytania i wydawać różne polecenia. To bardzo fajne narzędzie ale nie każdy jest jego fanem. Powodem może być to, że Asystent przechwytuje domowy przycisk telefonu. Może to być dość irytujące. Zatem jeśli chcesz dowiedzieć się jak uniknąć uruchomienia Asystenta w momencie przypadkowego przytrzymania przycisku HOME, to dzisiejszy artykuł jest skierowany właśnie do Ciebie. Zaczynamy!

Zrzuty ekranu w tym artykule zostały wykonane za pomocą telefonu Samsung Galaxy S6.

Jak usunąć Asystenta Google z przycisku Home na telefonie? 

  1. Uruchom aplikację USTAWIENIA. Możesz to zrobić na kilka sposobów. Przeciągnij palcem od góry ekranu, spuszczając belkę ustawień i kliknij ikonę koła zębatego lub odnajdź aplikację USTAWIEŃ na liście wszystkich aplikacji systemu Android.
  2. Przejdź do aplikacji. Kliknij na ikonę z trzema kropkami, znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu a następnie z menu wybierz opcję „Domyślne aplikacje”.
  3. Kliknij na opcję „Aplikacje wspomagania urządzenia” (niektóre z nich mogą służyć do otwierania innych aplikacji i wprowadzania tekstu przy użyciu głosu).
  4. Na kolejnym ekranie wskaż aplikację, ustawiając ją jako domyślną aplikację wspomagania urządzenia. W tym przypadku zaznacz opcję „Brak”. Gotowe!

Pytania?

Potrzebujesz naszej pomocy? Wskazówki? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments