W systemie iOS usunięcie niepotrzebnej aplikacji jest bardzo łatwe i nie powinno nikomu nastręczyć większych problemów! Zapoznaj się z naszą instrukcją krok po kroku:

  1. Należy odblokować telefon (iPhone) lub tablet (iPad) oraz odnaleźć niechcianą aplikację na liście dostępnych programów.
     
  2. Po odnalezieniu niechcianej aplikacji należy dotknąć oraz przytrzymać ikonę aplikacji aż do momentu, w którym wszystkie ikony zaczną drżeć oraz w lewym górnym rogu ikony pojawi się znak krzyżyka (x).
  3. Należy stuknąć na znak krzyżyka przy aplikacji, którą zamierzamy odinstalować. W naszym przypadku jest to program Wykop. W tym momencie system poprosi o potwierdzenie decyzji („Usuń Wykop. Usunięcie Wykop spowoduje także usunięcie wszystkich jego danych”). Po zatwierdzeniu – program zostanie odinstalowany! Aby wrócić do normalnego działania, tj. usunąć drżenie ikon oraz zlikwidować krzyżyki przy nich, wystarczy nacisnąć główny przycisk telefonu/tabletu, tj. przycisk HOME.

Słowniczek

iOS – system operacyjny używany w urządzeniach produkcji firmy Apple. Więcej informacji: wikipedia

aplikacja – użytkowy program komputerowy służący wykonywaniu określonych zadań.

ikona – niewielki znak graficzny, symbolizujący folder, plik, program lub polecenie. Stosowany powszechnie we wszystkich systemach oraz programach komputerowych.

przycisk HOME – przycisk powrotu do menu głównego w systemie iOS.

Pytania, Sugestie ?

Jeżeli usuwanie aplikacji w systemie iOS nadal nastręcza Tobie trudności lub dysponujesz wiedzą jak usunąć aplikacje jeszcze łatwiej i szybciej – daj znać w komentarzach lub skorzystaj z sekcji MAM PYTANIE

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o