Outlook to program z pakietu Microsoft Office przy pomocy którego można zarządzać wiadomościami e-mail. Skrzynka jest pełna ustawień, które poprawiają jakość obsługi poczty. Daje możliwość śledzenia e-maili, które są dla Ciebie bardzo ważne poprzez włączenie powiadomień o dostarczonej i przeczytanej wiadomości. Skorzystaj z naszej dzisiejszej porady aby dowiedzieć się jak aktywować tę funkcję w programie Outlooku. Zaczynamy!

Potwierdzenie odebrania wiadomości 

  1. Otwórz skrzynkę Outlook na swoim komputerze. W górnym pasku nawigacji przejdź do zakładki „Plik” a następnie z listy wybierz „Opcje”.
  2. W nowym oknie dialogowym przejdź do zakładki „Poczta” a następnie w obszarze „Śledzenie” zaznacz pole wyboru „Potwierdzenia dostarczenia gwarantującego, że wiadomość została dostarczona na serwer poczty e-mail adresata”. Zatwierdź wybór klikając przycisk „OK”.
  3. Jeśli chcesz śledzić tylko pojedyncze, wybrane wiadomości to przy tworzeniu maila, przejdź do głównego menu do zakładki „Opcje” i w obszarze „Śledzenie” zaznacz „Żądaj potwierdzenia dostarczenia”. Zredaguj wiadomość i kliknij przycisk „Wyślij”.
  4. Po wysyłaniu wiadomości, otrzymasz informację o jej doręczeniu. W przypadku niepowodzenia zostanie Tobie przekazany e-mail z przyczyną niedostarczenia wiadomości do adresata. Tego typu powiadomienia nie wymagają dodatkowej konfiguracji (każdy serwer pocztowy powinien je obsługiwać). 

Potwierdzenie odczytania wiadomości

  1. Otwórz skrzynkę Outlook na swoim komputerze. W górnym pasku nawigacji przejdź do zakładki „Plik” a następnie z listy wybierz „Opcje”.
  2. W nowym oknie dialogowym kliknij w zakładkę „Poczta”. W obszarze „Śledzenie” możesz zażądać dla wszystkich wysłanych wiadomości potwierdzenia przeczytania gwarantującego, że adresat wyświetlił ich treść”. Zaznacz odpowiednią opcję i zatwierdź wybór klikając przycisk „OK”.
  3. Możesz także zdecydować czy w przypadku odebranej wiadomości, chcesz zawsze otrzymywać potwierdzenia jej przeczytania czy też za każdym razem będziesz prosić adresata o potwierdzenie zapoznania się z Twoim mailem. Wybór należy do Ciebie.
  4. Jeśli odbiorca wiadomości potwierdzi jej przeczytanie, otrzymasz krótką wiadomość e-mail, która będzie zawierała datę oraz godzinę odczytu. 
  5. Pamiętaj o jednym, że informację zwrotną o przeczytaniu wiadomości otrzymasz tylko wtedy, gdy zarówno nadawca, jak i odbiorca korzystają z tego samego programu pocztowego, w tym przypadku z Outlooka. 

Więcej

https://support.office.com/pl-pl/article/potwierdzenie odebrania i przeczytania waidomości

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments