Wychodzisz z domu i zastanawiasz się czy zabrać ze sobą parasol? A może strzałem w dziesiątkę będą okulary przeciwsłoneczne i zwiewna sukienka? Niestety pogoda bywa kapryśna i sami nie jesteśmy w stanie jej przewidzieć. Dlatego idealnym dodatkiem na Twoim telefonie będzie pogodowy widżet. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację, która umożliwi śledzenie warunków atmosferycznych praktycznie w każdym miejscu. Jeśli jesteś ciekawy jak łatwo ustawić pogodę na swoim telefonie z Android to skorzystaj z dzisiejszej instrukcji krok po kroku. W naszym przykładzie posłużymy się programem „Prognoza pogody, widżety i radar”, który jest jednym z najczęściej pobieranych ze Sklepu Google Play. Telefon w dłoń i zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie znajdź ikonę „Sklep Play”. Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji „Prognoza pogody i widżety i radar”. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.
  2. Zezwól aplikacji na dostęp m.in. do lokalizacji swojego telefonu, do zdjęć, multimediów, plików a także do informacji o połączeniu Wi-Fi. Kliknij przycisk „Akceptuje”. Możesz zostać także poproszony o „dokończenie konfiguracji konta” czyli dodanie informacji o sposobie płatności. Możesz to zrobić teraz lub pominąć ten krok i uzupełnić później. Opłata nie zostanie pobrana dopóki nie dokonasz zakupu. Po ukończeniu instalacji wróć do pulpitu swojego telefonu.
  3. Palcem przytrzymaj dłuższą chwilę ekran telefonu a następnie kliknij na ikonę „Widżety”. Znajdź aplikację „Prognoza pogody” a także styl w jakim ma ukazać się widget. Po jego wybraniu przeciągnij go na pulpit. Gotowe!
  4. Możesz także w łatwy sposób zmienić wyświetlające się ikony. Wystarczy, że uruchomisz aplikację a następnie klikniesz na obrazek „palety barw”. Wybierz te ikony, które chcesz aby przedstawiały aktualną pogodę i które automatycznie pojawią się na widżecie. Zatwierdź wybór klikając na przycisk „Zastosuj teraz”.
  5. Wchodząc do ustawień aplikacji możesz ustawić m.in. jednostkę temperatury, opadów, format czasu i daty.

Nam osobiście nie przeszkadzały pojawiające się po otwarciu aplikacji reklamy ale jeśli chcesz z nich całkowicie zrezygnować możesz to zrobić za dodatkową opłatą. Mamy nadzieję, że teraz pogoda Ciebie nie zaskoczy! 🙂

Więcej

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.channel.weather.forecast&hl=pl

Pytania?

Jeżeli nadal masz problem z instalacją aplikacji lub też znalazłeś inny program godny polecenia – daj nam znać. Pozostaw swój komentarz korzystając z poniższego pola lub wyślij wiadomość przez sekcję MAM PYTANIE! Dziękujemy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments