Rachunki za prąd, mieszkanie, Internet czy raty kredytu to płatności które wykonujemy systematycznie co miesiąc. Przy dużej ilości przelewów do różnych odbiorców warto zastanowić się nad ich uporządkowaniem i zautomatyzowaniem. Rozwiązanie jest bardzo proste – wystarczy ustawić płatności cykliczne, dzięki którym będziemy monitorować swoje wydatki ? Dyspozycję na cykliczne przelewanie określonej kwoty pieniężnej mogą ustawiać nie tylko osoby mające dostęp do tradycyjnych kont bankowych. Z funkcji tej mogą także korzystać Ci, którzy posiadają konto w  mobilnej, finansowej aplikacji Revolut. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak ustawić stałe zlecenia w Revolucie, skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Uruchom aplikację Revolut. Wpisz 4-cyfrowy kod dostępu do konta lub zaloguj się za pomocą odcisku palca (jeśli Twój telefon wyposażony jest w czytnik linii papilarnych).
  2. Przejdź do zakładki „Płatności”, znajdującej się u dołu ekranu a następnie w kategorii „Planowane” kliknij opcję „Dodaj nową płatność cykliczną”.
  3. Wskaż rachunek, na który chcesz przesłać pieniądze bądź też utwórz nowy kontakt, wpisując dane banku. Podaj imię i nazwisko/nazwę firmy, IBAN (czyli standardowy międzynarodowy numer konta bankowego, który składa się z maksymalnie 34 znaków alfanumerycznych zawierających: kod kraju (Polska to PL), dwie cyfry kontrolne oraz numer, który zawiera numer rachunku krajowego banku. Innymi słowy jest to numer konta poprzedzony kodem kraju), kod BIC/SWIFT (międzynarodowy unikatowy kod identyfikujący banki i inne instytucje) a także opcjonalnie numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail. Na zakończenie kliknij przycisk „Dodaj odbiorcę”.
  4. Podaj kwotę przelewu a następnie kliknij przycisk „Kontynuuj”.
  5. Wskaż konkretną datę aby zaplanować wykonanie transakcji a także ustal częstotliwość powtórzeń (codziennie, co tydzień, co miesiąc). Zatwierdź klikając na przycisk „Ustaw”.
  6. Zaplanuj wykonanie płatności. Gotowe! Możesz przeglądać harmonogram ustawionych transakcji. Jeśli chcesz edytować lub zmienić status już istniejącej płatności wystarczy, że wybierzesz jedną z opcji: „edytuj”, „dezaktywuj”, „aktywuj” lub „usuń” – i to wszystko w dowolnym momencie.

Dane aktualne na dzień publikacji artykułu (19.08.2019). 

Więcej

https://www.revolut.com/pl-PL/help/przewodnik-po-revolut/wysylanie-pieniedzy/ustawienie-platnosci-cyklicznych?

Revolut - Mobile Finance
Revolut - Mobile Finance
Developer: Revolut Ltd
Price: Free

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments