android

Pewnie już niejednokrotnie zmieniałeś tapetę na swoim telefonie. Ale czy wiedziałeś, że można także wyróżnić klawiaturę? W dzisiejszym artykule pokażemy jak łatwo umieścić obraz na klawiaturze Androida za pomocą aplikacji Gboard. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami a przekonasz się w jak łatwy sposób spersonalizować urządzenie i zaskoczyć swoich bliskich.

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie znajdź ikonę „Sklep Play”. Uruchom aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji Gboard. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”. Po ukończeniu instalacji wróć do głównego pulpitu i uruchom Gboard.
  2. Po uruchomieniu aplikacji Gboard kliknij na przycisk „Włącz w ustawieniach” aby wybrać język oraz metodę wprowadzania tekstu. Następnie zostaniesz przeniesiony do  nowej karty „Zarządzanie klawiaturami”. Wybierz klawiaturę Gboard, ustawiając suwak w pozycji aktywnej (przesuwając w prawo).
  3. W ustawieniach przejdź do zakładki „Motyw”. W obszarze „Moje motywy” kliknij obrazek z plusem. Zazwyczaj jest to pierwszy temat z góry.
  4. Teraz zostaniesz poproszony o wybranie obrazu tła. Wybierz zdjęcie, które chcesz zachować. Następnie dostosuj wielkość (szerokość, wysokość) i kliknij przycisk „Dalej” aby móc dostosować jasność obrazu. Następnie naciśnij przycisk „Gotowe”. Zdecyduj czy chcesz aby klawisze były włączone ( pojawią się białe kwadraciki dookoła liter) czy też wyłączone. Użyj do tego suwaka. Klikając na ikonę ołówka, wrócisz do edycji zdjęcia. Na koniec zatwierdź wybierając przycisk „Zastosuj”.

  5. Gotowe! Teraz klawiatura Twojego telefonu ma nowe tło 🙂 Gdybyś chciał je zmienić możesz też to zrobić z poziomu klawiatury. Kliknij na ikonęaby wyświetlić opcje. Wejdź do „Menu” (ikona trzech kropek) a następnie dotknij „Ustawienia” (ikona zębatego koła).
  6. Jeśli jednak postanowisz wrócić do poprzedniej klawiatury, przytrzymaj dłużej przycisk spacji do momentu aż pojawi się okno ze zmianą klawiatury. Wybierz opcję „Polski klawiatura Samsung”. Gotowe!

Pytania?

Coś poszło nie tak? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments