netflix

Szklane ekrany przyciągają do siebie dzieci dlatego warto zwrócić uwagę na to co oglądają nasze pociechy. Telewizja oferuje specjalne kanały z bajkami czy też przygotowane programy edukacyjne adekwatne do wieku. Na platformie Netflix, programy dla dzieci są na osobnym profilu (określasz to na etapie zakładania konta), więc będąc w tym miejscu praktycznie nie da się włączyć filmu dla dorosłych. Ale co jeśli pod Twoją nieobecność, dziecko zechce skorzystać z Twojego profilu na Netflixie? Może warto mieć wpływ na to co ogląda Twoja pociecha? W dzisiejszym artykule podpowiemy jak łatwo ustawić kontrolę rodzicielską w serwisie Netflix. Zaczynamy!

KONTROLA RODZICIELSKA NA POZIOMIE PROFILU

  1. Uruchom przeglądarkę internetową (w naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome) i wpisz w pasku adresu: https://netflix.com. Kliknij na przycisk „Zaloguj się” a następnie podaj swój adres e-mail oraz hasło ( jeśli jeszcze nie masz konta możesz łatwo założyć po zapoznaniu się z naszym artykułem: Jak założyć konto i oglądać filmy na Netflix?
  2. Przejdź do ustawień swojego konta (kliknij na ikonę swojego profilu po prawej stronie ekranu i rozwiń listę menu) a następnie wybierz opcję „Zarządzaj profilami”. Wybierz profil, na którym chcesz ustawić ograniczenie.
  3. Edytuj profil. Przejdź do sekcji „Dozwolone filmy, seriale i programy” i wybierz właściwe ograniczenie wiekowe „tylko dla małych dzieci” lub „dla starszych dzieci i młodszych widzów”. Zatwierdź klikając na przycisk „Zapisz”.

KONTROLA RODZICIELSKA NA POZIOMIE KONTA (KOD PIN)

  1. Uruchom przeglądarkę internetową (w naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome) i wpisz w pasku adresu: https://netflix.com. Kliknij na przycisk „Zaloguj się” a następnie podaj swój adres e-mail oraz hasło.
  2. Przejdź do swojego konta (kliknij na ikonę swojego profilu po prawej stronie ekranu i rozwiń listę menu) a następnie w „Ustawieniach” wybierz opcję „Kontrola rodzicielska”.
  3. Podaj hasło do swojego konta Netflix i kliknij „Kontynuuj”. Następnie utwórz kod PIN, składający się z 4 cyfr.
  4. Wybierz poziom zabezpieczenia kodem PIN: małe dzieci, starsze dzieci, nastolatki, dorośli. Wszystkie filmy i seriale na Netflixie mają określoną kategorię wiekową dlatego możesz świadomie wybierać tytuły dla siebie i dzieci. Możesz także ustawić kod PIN, który zablokuje oglądanie konkretnego filmu lub serialu niezależnie od kategorii wiekowej. Wpisz tytuł filmu, serialu lub programu (na naszym przykładzie Californication). Gdy Twoje dziecko zechce ten film obejrzeć i wyszuka go w Netflixie, pojawi się na ekranie plansza informująca o konieczności podania kodu PIN.

Więcej

https://help.netflix.com/pl/node/264

Pytania?

Coś poszło nie tak? Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments