Pomimo tego, że telewizja oferuje specjalne kanały z bajkami czy też przygotowane programy edukacyjne adekwatne do wieku warto zwrócić uwagę na to co oglądają nasze pociechy. Co jeśli pod Twoją nieobecność, dziecko zechce skorzystać z Twojego profilu na HBO GO? Może warto pomyśleć o włączeniu opcji kontroli rodzicielskiej? W ten sposób możesz ograniczyć dostęp dziecka tylko do tych programów, które mogą być oglądane bez ograniczeń wiekowych. Jeśli jesteś ciekawy jak ustawić parametry do wyświetlania materiałów odpowiednich dla Twojego dziecka w serwisie HBO GO to zacznij od przeczytania dzisiejszego artykułu.  Zaczynamy!

  1. Uruchom przeglądarkę internetową (w naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome) i wpisz w pasku adresu: https://hbogo.pl/. Kliknij na przycisk „Zaloguj się” a następnie podaj swój adres e-mail oraz hasło (jeśli jeszcze nie masz konta możesz łatwo założyć po zapoznaniu się z naszym artykułem: Jak założyć konto i oglądać filmy na HBO GO?
  2. Przejdź do swojego konta, klikając na ikonę profilu po prawej stronie ekranu a następnie rozwiń listę menu i wybierz opcję „Ustawienia”.
  3. Po lewej stronie ekranu w „Ustawieniach” konta wybierz opcję „Kontrola rodzicielska”.
  4. Utwórz kod PIN kontroli rodzicielskiej, składający się z 4 cyfr a następnie wybierz poziom zabezpieczenia, ustawiając odpowiednie parametry. Wszystkie filmy i seriale na HBO GO mają określoną kategorię wiekową dlatego możesz świadomie wybierać tytuły dla siebie i dzieci. Zatwierdź wybór klikając na przycisk „Zapisz”.
  5. Na adres mailowy podany w trakcie rejestracji zostanie wysłana wiadomość e-mail z linkiem weryfikacyjnym. Kliknij na niego aby móc aktywować swoje nowe ustawienia. Gotowe!
  6. Pod nazwą każdego wideo lub bajki znajduje się ikona prostokąta z liczbą w środku, która oznacza ograniczenie wiekowe. Jeśli będziesz chciał aby Twoja pociecha oglądała na HBO GO tylko i wyłącznie filmy i programy przeznaczone dla widzów poniżej 12 roku życia to przed odtworzeniem programu adresowanego dla widzów powyżej 12 roku życia, na ekranie zawsze będzie pojawiać się pole z prośbą o wprowadzenie numeru PIN.

Pytania?

Coś poszło nie tak? Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments