Microsoft Word to popularny program, służący nie tylko do tworzenia i edytowania tekstu. Umożliwia także umieszczanie na stronach dokumentu różnego rodzaju obrazków. Odpowiednia ich wielkość wpływa na wygląd całego pliku, dlatego warto ustawić taki sam rozmiar dla wszystkich wstawionych zdjęć. Można wykorzystać do tego odpowiednie makro, które automatycznie wykonałoby to zadanie ale jeśli nie chcesz dziś zostać „początkującym programistą” 😉 to mamy dla Ciebie inny, równie łatwy sposób. Wystarczy pewna kombinacja klawiszy. Jesteś ciekawy? Skorzystaj z krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty ekranu w tym artykule zostały wykonane w programie Word dla Office 365. Jeżeli masz inną wersję programu Word, wygląd może się nieco różnić ale nie martw się funkcje pozostają takie same. Zaczynamy!

  1. Otwórz już istniejący dokument Word lub utwórz nowy i wstaw obrazki.

  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy komputerowej na pierwszy obraz a następnie z rozwiniętej listy wybierz opcję „Rozmiar i położenie”.
  3. Otworzy się nowe okienko dialogowe „Układ”. Przejdź do zakładki „Rozmiar” a następnie odznacz pole „Zablokuj współczynnik proporcji”.
  4. Wprowadź wymagane wartości związane z wysokością i szerokością obrazów. Zatwierdź klikając na przycisk „OK”.
  5. Zostanie zmieniony rozmiar dla wybranego obrazu. Teraz kliknij kolejno inne wstawione zdjęcia i naciśnij klawisz F4 (lub FN + F4 w systemie Windows) dla każdego z nich. Gotowe! Ich wielkość będzie taka sama jak pierwszego zdjęcia (identyczna wysokość i szerokość).

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments