Znudził się Tobie dotychczasowy dzwonek w telefonie? Chcesz go zmienić na fragment swojej ulubionej piosenki? Nic trudnego. Za pomocą specjalnej aplikacji możesz dostosować wybrany dźwięk z pobranej wcześniej MP3. Łap naszą krótką instrukcję krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10

  1. Pobierz na telefon kawałek swojej ulubionej piosenki.
  2. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie odszukujemy „Sklep Play” (lub Apple Store w przypadku urządzeń z systemem iOS). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę „Wytnij dzwonek” a następnie po wybraniu z listy programu, który Ciebie interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”.
  3. Wróć do pulpitu swojego telefonu i uruchom zainstalowany program.
  4. Przejdź do opcji „Przycinacz MP3”.
  5. Zezwól aplikacji na dostęp do plików na Twoim urządzeniu a także na dostęp do zdjęć, plików multimedialnych i innych dokumentów zapisanych na telefonie.
  6. Pojawi się lista wszystkich wcześniej pobranych przez Ciebie utworów muzycznych. Kliknij na tę piosenkę, której fragment chcesz ustawić jak dzwonek.
  7. Pojawi się narzędzie do przycinania plików audio. Za pomocą niebieskich suwaków określ początek i koniec utworu, który będzie ustawiony jako dzwonek. Zatwierdź, klikając na ikonę „ptasza/haczyka”, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu.
  8. Możesz nadać nazwę pliku. Potwierdź, klikając na przycisk „Konwertyta”.
  9. Gotowe! Zapisano plik audio. Aby ustawić go jako swój dzwonek telefonu, wystarczy kliknąć na ikonę zielonego kółka z białą słuchawką w środku.
  10. Zezwól na zarządzanie dzwonkami. Ustaw suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę) przy opcji „Zapisywanie ustawień systemowych”.

 

Czy aplikacja przypadła Tobie do gustu? A może polecasz jakiś inny program do edycji plików audio?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments