Masz na swoim telefonie więcej niż jedną aplikację nawigacyjną? Możesz ustawić jedną z nich jako tę domyślną. W dzisiejszym wpisie pokażemy jak łatwo to zrobić to na przykładzie Waze. Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro. System – Android 10 (ustawienia mogą się różnić w zależności od telefonu)

  1. Uruchom ustawienia (ikona zębatego koła);
  2. Przejdź do kategorii „Aplikacje”;
  3. Kliknij na zakładkę „Aplikacje domyślne”;
  4. Kliknij na opcję „Otwieranie linków”;
  5. Z listy wszystkich zainstalowanych na telefonie programów wybierz „Waze” (możesz skorzystać także z paska wyszukiwania u góry ekranu);
  6. W obszarze „Linki aplikacji” kliknij na opcję „Otwieraj obsługiwane łącza w tej aplikacji”;
  7. Pojawi się nowe okienko dialogowe. Zaznacz pole wyboru przy opcji „Zawsze zezwalaj”. Dzięki temu przy próbie otwarcia łącza lokalizacji lub adresu z telefonu Android domyślnie otworzy się Waze;
  8. Przejdź do pozostałych aplikacji nawigacyjnych (postępuj podobnie jak w punktach 3-6 a następnie zaznacz pole wyboru przy opcji „Nie zezwalaj”.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments