Korzystasz z Google Chrome jako standardowej przeglądarki internetowej? Jeśli tak to ta wiadomość może się Tobie spodobać. Chrome 78 pozwala na wymuszenie ciemnego motywu na całych stronach internetowych. Aby móc przetestować tę opcję w Chrome należy w pierwszej kolejności uruchomić ją wśród ustawień eksperymentalnych, aktywując ręcznie jedną z flag. Jak to zrobić? Zapoznaj się z poniższą instrukcją krok po kroku! Zaczynamy!

  1. Sprawdź czy posiadasz aktualną wersję swojej przeglądarki internetowej. Aby się upewnić, otwórz Google Chrome i kliknij przycisk „Więcej” (ikona w postaci trzech pionowych kropek). Następnie przejdź do opcji „Pomoc” i wybierz „Google Chrome – informacje”. Jeśli nie masz najnowszej wersji przeglądarki, zaktualizuj ją.
  2. W celu przetestowania funkcji wpisz w pasku adresu: chrome://flags/ a następnie odszukaj na liście opcji #enable-force-dark
  3. Włącz funkcję grupowania kart wybierając opcję „Enable”.
  4. Uruchom ponownie przeglądarkę internetową Google Chrome klikając na przycisk „Relaunch Now”.
  5. Gotowe! Uruchom teraz ponownie przeglądarkę internetową Google Chrome. Interfejs przeglądarki jak i innych stron www utrzymany będzie w ciemnym kolorze. Dla jednych ciemny motyw jest przydatny i włączany praktycznie zawsze i wszędzie, jeśli tylko to możliwe a dla innych nie wnosi nic wartościowego. Jeśli zaliczasz się do tej pierwszej grupy i białe tło, szczególnie w sytuacji kiedy spędzasz sporo czasu przed komputerem, zaczyna Ciebie drażnić to wspomniana opcja może się Tobie spodobać.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments