iphone ios telefon blokada

Domyślnie ustawioną blokadę w telefonie iPhone można wyłączyć przesuwając palcem suwak z lewej do prawej strony ekranu. Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie danych przechowywanych na urządzeniu, warto pomyśleć o ustawieniu kodu blokującego. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją krok po kroku. Zaczynamy!

Jak ustawić kod?

  1. Aby podnieść poziom ochrony ustaw kod, który będzie wymagany przy każdym włączeniu telefonu iPhone. W tym celu na pulpicie ekranu wybierz opcję „Ustawienia” ( na poniższym zrzucie zaznaczone czerwonym kółkiem) a następnie kliknij w zakładkę „Kod” (może to być także zakładka Touch ID i kod).
  2. Wybierz pozycję „Włącz kod”. Ustal swoje hasło dostępu, wpisując czterocyfrowy kod numeryczny.
  3. Jeżeli chcesz utworzyć silne hasło, skorzystaj z przycisku „Opcje kodu” i ustal własny kod alfanumeryczny, własny kod numeryczny czy też 6-cyfrowy kod numeryczny. Hasło składające się z liter, cyfr i symboli zapewni z całą pewnością większe bezpieczeństwo.
  4. Gotowe! Teraz aby skorzystać z telefonu iPhone, zostaniesz poproszony o podanie kodu. Dzięki niemu zostaje włączona ochrona Twoich danych na urządzeniu z systemem IOS (wiadomości pocztowe, załączniki itd.)

Jak wyłączyć kod blokady?

  1. Wejdź w „Ustawienia” swojego telefonu a następnie w zakładce „Kod” kliknij opcję „Wyłącz kod”.
  2. Zostaniesz poproszony o podanie swojego dotychczasowego kodu. Jeśli zrezygnujesz z blokady to każda osoba, która będzie mieć dostęp do telefonu, zobaczy wszystkie Twoje poufne dane oraz wszystkie hasła. Zastanów się czy warto.

Jak zmienić kod?

  1. Wejdź w „Ustawienia” a następnie „Zmień kod”.
  2. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie swojego starego/dotychczasowego kodu oraz o podanie nowego hasła. Gotowe! Z tego miejsca możesz również skorzystać z przycisku „Opcje kodu” i poprawić stopień bezpieczeństwa swojego telefonu iPhone, wybierając np. 6-cyfrowy kod numeryczny.

Odwiedź nas ponownie już wkrótce! Dowiesz się jak nie wpadać w panikę gdy zapomnisz kodu PIN do swojego telefonu iPhone.

Więcej

https://support.apple.com/pl-pl/HT204060

Jeżeli zgubiłeś się i szukasz informacji dotyczących blokady ekranu Android zapraszamy do zapoznania się z artykułem Jak ustawić blokadę ekranu na telefonie z Android?

Pytania?

Jeżeli dzisiejszy artykuł okazał się pomocny – daj znać pozostawiając komentarz w poniższym polu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments