Bez odpowiedniej ochrony swojego smartfona, możemy stracić wszystkie dane, jeśli znajdzie się on w niepowołanych rękach. Jednym z elementów poprawiających bezpieczeństwo naszego telefonu jest blokada ekranu. Standardowe blokady sprowadzają się do takich, jak symbol, kod PIN, lub hasło. Jeśli jesteś ciekawy jak je ustawić na telefonie Huawei p20 Pro, skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji. Telefon w dłoń i zaczynamy!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji uruchamiamy „Ustawienia” (ikona zębatego koła) a następnie przejchodzimy do zakładki „Bezpieczeństwo i prywatność”.
  2. Przechodzimy do kategorii „Hasło blokady ekranu” a następnie klikamy opcję „Ustaw hasło blokady ekranu”.
  3. Ustawiamy 6-cyfrowy kod blokady. Możemy także zmienić metodę odblokowania decydując się na hasło, 4-cyfrowy kod blokady, niestandardowy kod blokady (złożony z 4 do 16 cyfr) bądź symbol. My decydujemy się na kod PIN.
  4. Wprowadzamy kod, którym będziemy odblokowywać telefon a następnie powtarzamy go w celu potwierdzenia.
  5. Gotowe! Teraz aby odblokować telefon musisz wprowadzić swój symbol dostępu bądź podać kod PIN. Bardzo ważne jest zapamiętanie ustawionej blokady ponieważ nie ma możliwości odzyskania jej, jeżeli zapomnisz.

 

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments