Nswoim urządzeniu z iOS przechowujemy mnóstwo poufnych informacji. Począwszy od wiadomości e-mail, kontaktów, dokumentów a kończąc na zdjęciach i aplikacjach. Bez ochrony swojego iPada, możemy stracić wszystkie dane, jeśli znajdzie się on w niepowołanych rękach. Domyślnie ustawioną blokadę w iPadzie można wyłączyć przesuwając palcem suwak z lewej do prawej strony ekranu. Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie danych przechowywanych na urządzeniu, warto pomyśleć o ustawieniu kodu blokującego. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją krok po kroku. Zaczynamy!

JAK USTAWIĆ KOD BLOKADY?

  1. Aby podnieść poziom ochrony ustaw kod, który będzie wymagany przy każdym włączeniu iPada. W tym celu na pulpicie ekranu wybierz opcję „Ustawienia” (ikona zębatego koła) a następnie kliknij w zakładkę „Kod”.
  2. Wybierz pozycję „Włącz kod”. Ustal swoje hasło dostępu, wpisując czterocyfrowy kod numeryczny.
  3. Przejdź do pozycji „Kod wymagany” i ustal po jakim czasie po wyłączeniu iPada ma pojawiać się ekran z blokadą. Pamiętaj, że krótsze okresy są bardziej bezpieczne.
  4. Gotowe! Teraz aby skorzystać z iPada, zostaniesz poproszony o podanie kodu. Dzięki niemu zostaje włączona ochrona Twoich danych na urządzeniu z systemem iOS (wiadomości pocztowe, załączniki itd.)

JAK ZMIENIĆ KOD BLOKADY?

  1. Wejdź w „Ustawienia” swojego urządzenia z iOS i kliknij na zakładkę „Kod”. Wprowadź aktualny kodu blokady.
  2. Wybierz pozycję „Zmień kod”. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie swojego starego/dotychczasowego kodu oraz o podanie nowego hasła. Gotowe!
  3. Z tego miejsca możesz również skorzystać z przycisku „Opcje kodu” i poprawić stopień bezpieczeństwa swojego iPada, wybierając np. 6-cyfrowy kod numeryczny.

JAK WYŁĄCZYĆ KOD BLOKADY?

  1. Wejdź w „Ustawienia” swojego urządzenia z iOS i kliknij na zakładkę „Kod”. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie aktualnego kodu blokady.
  2. Wybierz pozycję „Wyłącz kod”. Jeśli zrezygnujesz z blokady to każda osoba, która będzie mieć dostęp do iPada, zobaczy wszystkie Twoje poufne dane oraz hasła. Zastanów się czy warto.

Pytania?

Masz problem z utworzeniem hasła chroniącego Twoje urządzenie z iOS? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments