Wprawdzie już jakiś czas temu pisaliśmy o tym jak zastrzec numer telefonu na urządzeniu z Android ale w niektórych smartfonach takich jak np. Huawei opcji związanych z wykonywaniem połączeń i ukrywaniem numeru nie znajdziemy w głównych ustawieniach. Dlatego jeśli korzystasz z urządzenia chińskiego producenta i nie chcesz aby Twój numer telefonu wyświetlał się osobom, do których dzwonisz to nasz dzisiejszy artykuł będzie bardzo pomocny. Skorzystaj z krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro.

  1. Naciśnij ikonę zielonej słuchawki, symbolizującą połączenia telefoniczne. Pojawi się ekran wybierania numerów wraz z ostatnimi połączeniami przychodzącymi i wychodzącymi.
  2. Kliknij na ikonę hamburgera (trzy pionowe kropki), znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu a następnie przejdź do ustawień połączeń telefonicznych.
  3. Wyświetlą się wszystkie preferencje związane z przekierowywaniem połączeń, ustawianiem dźwięków, szybkim wybieraniem numerów czy też blokowaniem połączeń. W obszarze karty SIM kliknij na opcję „Więcej”.
  4. W ustawieniach dodatkowych znajduje się opcja „ID rozmówcy”, która odpowiada za wysyłanie lub ukrywanie informacji o naszym numerze. Po wybraniu tego wariantu wyświetli się okno dialogowe, w którym należy zaznaczyć „Ukryj numer”.
  5. Gotowe! Twój numer został ukryty a na ekranie telefonu osoby, do której dzwonisz, pojawi się komunikat „Numer prywatny” lub „Numer nieznany”.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments