telefon tmobile

Nie masz ochoty ujawniać swojego numeru telefonu dzwoniąc do kogoś z sieci T-Mobile? Nic trudnego – za pomocą krótkiego kodu wpisywanego przed wybranym numerem sprawisz, że numer z którego Ty dzwonisz pozostanie ukryty! Osoba, do której dzwonisz nie zobaczy Twojego numeru na wyświetlaczu swojego telefonu. Zatem ukrywanie prezentacji własnego numeru pozwoli Tobie na zachowanie anonimowości. Jeżeli masz ochotę ukryć swój numer dla wszystkich połączeń (na stałe) – zajrzyj do tego artykułu na naszych stronach: Jak łatwo ukryć swój numer w telefonie z Android?

  1. Usługa Ukrywanie prezentacji numeru CLIR może zostać włączona poprzez zalogowanie się do swojego konta na Mój T-Mobile ( jeżeli posiadasz ofertę abonament).
  2. Z głównego Menu wybierz opcję „Usługi” a następnie kliknij na „Obsługa połączeń”. Znajdziesz tutaj usługi związane z wykonywanymi przez Ciebie połączeniami. Nas interesuje „Ukrywanie prezentacji własnego numeru (CLIR)”. Na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym. Kliknij na „Zmień”.
  3. Możesz skorzystać z czterech opcji i zdefiniować czy Twój numer telefonu ma się pokazywać na wyświetlaczu osoby, do której dzwonisz. Wybierając pierwszą opcję CLIR – stałe ukrywanie, decydujesz się na to, że Twój numer telefonu jest zawsze ukryty i nie wyświetla się na ekranie telefonu osoby, do której dzwonisz. Wybór opcji Nieaktywny, sprawia, że Twój numer zawsze wyświetla się na ekranie telefonu osoby, do której dzwonisz. Wybór opcji SOCLIR – domyślna prezentacja, powoduje, że Twój numer telefonu wyświetla się na ekranie telefonu osoby, do której dzwonisz. Ale możliwe jest jednorazowe ukrycie prezentacji: wystarczy, wówczas, że przed numerem, pod który dzwonisz, wpiszesz kod #31# i wówczas Twój numer jednorazowo nie wyświetli się osobie, do której dzwonisz. Jeśli zdecydujesz się na opcję SOCLIR – domyślne ukrywanie to musisz wiedzieć, że Twój numer telefonu nie będzie wyświetlał się na ekranie telefonu osoby, do której dzwonisz, ale istnieje możliwość jednorazowego włączenia prezentacji. Wystarczy, że przed numerem, pod który dzwonisz, wpisać także kod *31# i wówczas Twój numer jednorazowo wyświetli się osobie, z którą się kontaktujesz.
  4. Wpisując numer telefonu pod który chcesz zadzwonić (zakładka TELEFON -> KLAWIATURA) poprzedź go krótkim kodem w formacie: #31#. W poniższym przykładzie zadzwonimy pod numer 79074595
  5. Gotowe! Osoba do której dzwonisz zobaczy na wyświetlaczu swojego telefonu informacje iż dzwoni do niej ktoś z numeru prywatnego. Łatwe nieprawdaż 🙂 ?
  6. Pamiętaj tylko, że usługa ta dotyczy tylko połączeń głosowych. Nie umożliwia ukrycia numeru telefonu przy wysyłaniu SMS-ów lub MMS-ów. Zgodnie z informacją na stronie operatora z dnia 11.05.2018, aktywowanie usługi jest bezpłatne.

Więcej

http://www.t-mobile.pl/pl/dlaciebie/obsluga-klienta/uslugi/ukrywanie-numeru

Pytania?

Coś poszło nie tak? Daj znać pozostawiając komentarz w poniższym polu.


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments