Microsoft Word to program służący do tworzenia i edytowania tekstów. Ostateczną wersję pliku zazwyczaj zapisujemy w formacie PDF, który jest z kolei najpopularniejszym sposobem elektronicznego odczytu dokumentów. W każdym piśmie oprócz oczywiście treści znajdują się dane dotyczące np. ich autora. Takie informacje nie zawsze powinny być przekazywane do innych osób więc warto je usunąć przed dalszym udostępnianiem dokumentu. Jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać to skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty ekranu w tym artykule zostały wykonane w programie Word i Acrobat Reader dla Office 365. Jeżeli masz inne wersje programu, wygląd może się nieco różnić ale nie martw się funkcje pozostają takie same.

  1. Programy z pakietu Microsoft Office umożliwiają zapisywanie dokumentu w postaci pliku PDF. Tworzymy dokument Word na swoim komputerze a następnie w górnym menu przechodzimy do zakładki „Plik”.
  2. Z listy wybieramy „Zapisz jako” a następnie określamy lokalizację i wskazujemy format pliku czyli PDF.
  3. Możemy także skorzystać z sekcji „Eksportuj” i zaznaczyć opcję „Utwórz plik PDF/XPS”.
  4. Jeśli dokument Word zawiera informacje, których nie chcemy uwzględniać w pliku PDF to klikamy na przycisk „Opcje” a następnie zaznaczamy pozycję „Dokument” i czyścimy pole „Właściwości dokumentu”. Zatwierdzamy przyciskiem OK”.
  5. Określamy lokalizację w której chcemy zapisać plik oraz jego format czyli PDF. Zatwierdzamy klikając na przycisk „Zapisz”/”Publikuj”.
  6. Po otwarciu pliku zapisanego w formacie PDF można przejść do jego właściwości i sprawdzić jakie dane zawiera dokument (oprócz treści). W tym celu należy przejść do zakładki „Plik”. Są tu między innymi informacje o autorze, słowach kluczowych, temacie i tytule.

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Coś poszło nie tak? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments