Masz na swoim telefonie zainstalowane aplikacje, do których nie zaglądasz zbyt często? A może korzystasz z firmowego smartfona i nie chcesz, aby ktoś widział, jakie programy masz pobrane? Nie musisz ale ich całkowicie usuwać – możesz je w prosty sposób ukryć. Jeśli jesteś ciekawy jak to zrobić to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Samsung S20+. System – Android 10

  1. Palcem przytrzymujemy dłuższą chwilę ekran telefonu a następnie przechodzimy do ustawień ekranu startowego;
  2. Przesuwamy stronę w dół i klikamy na opcję „Ukryj aplikacje”;
  3. Wyświetlą się wszystkie pobrane aplikacje. Odszukujemy tę, którą chcemy ukryć – klikamy na nią (w naszym przypadku będzie to eskaGO). Przy ikonie pojawi się czerwony minus;
  4. Zatwierdzamy, klikając na przycisk „Gotowe”. Program znika zarówno z ekranu głównego, jak i szuflady aplikacji, ale nie zostaje odinstalowany. Dzięki temu aplikacja będzie pojawiać się w wyszukiwaniu. Dodatkowo będziemy otrzymywać również powiadomienia z ukrytej aplikacji;
  5. Jeśli będziemy chcieli skorzystać z ukrytej aplikacji, to wystarczy wejść do Sklepu Google Play, wpisać w pasku wyszukiwania nazwę programu a na koniec kliknąć na przycisk „Otwórz”. Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments