Masz na swoim telefonie zainstalowane aplikacje, do których nie zaglądasz zbyt często? A może korzystasz z firmowego smartfona i nie chcesz, aby ktoś widział, jakie programy masz pobrane? Nie musisz ale ich całkowicie usuwać – możesz je w prosty sposób ukryć. Jeśli jesteś ciekawy jak to zrobić to koniecznie skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Samsung S20+. System – Android 10

  1. Palcem przytrzymujemy dłuższą chwilę ekran telefonu a następnie przechodzimy do ustawień ekranu startowego;
  2. Przesuwamy stronę w dół i klikamy na opcję „Ukryj aplikacje”;
  3. Wyświetlą się wszystkie pobrane aplikacje. Odszukujemy tę, którą chcemy ukryć – klikamy na nią (w naszym przypadku będzie to eskaGO). Przy ikonie pojawi się czerwony minus;
  4. Zatwierdzamy, klikając na przycisk „Gotowe”. Program znika zarówno z ekranu głównego, jak i szuflady aplikacji, ale nie zostaje odinstalowany. Dzięki temu aplikacja będzie pojawiać się w wyszukiwaniu. Dodatkowo będziemy otrzymywać również powiadomienia z ukrytej aplikacji;
  5. Jeśli będziemy chcieli skorzystać z ukrytej aplikacji, to wystarczy wejść do Sklepu Google Play, wpisać w pasku wyszukiwania nazwę programu a na koniec kliknąć na przycisk „Otwórz”. Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Twoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.