Korzystasz z Google Maps jako standardowej aplikacji nawigacyjnej? Jeśli tak to czy wiesz, że po rozpoczęciu podróży możesz udostępniać swoje miejsce docelowe, szacowany czas przyjazdu i lokalizację na trasie? Po przeczytaniu dzisiejszego artykułu sam zobaczysz jakie to łatwe. Telefon w dłoń i zaczynamy!

  1. Uruchom aplikację mobilną Google Maps na swoim telefonie z Android.
  2. Ustaw cel podróży a następnie w pasku nawigacja na dole ekranu kliknij na przycisk „Start” by móc ruszyć w drogę.
  3. Pojawi się plansza ze szczegółami Twojego przejazdu (szacowana godzina przyjazdu na miejsce, długość trasy). Kliknij u dołu ekranu na ikonę„Więcej” znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu. Po rozwinięciu się paska menu wybierz opcję „Udostępniaj postępy”.
  4. Wybierz z listy kontakt, któremu chcesz przesłać informacje o Twoim szacowanym czasie przyjazdu do umówionego miejsca (jeśli pojawi się prośba o informacje o Twoich kontaktach, udziel mapom dostępu) bądź skorzystaj z jednej z proponowanych aplikacji (np. WhatsApp, Messenger, Gmail). Zatwierdź klikając na przycisk „Udostępnij”.
  5. Twój znajomy otrzyma powiadomienie o wszelkich zmianach czasu dojazdu oraz o Twoim przyjeździe. Prawda, że to łatwe? ?
  6. Pamiętaj, że udostępnianie lokalizacji zostanie zatrzymane, gdy dotrzesz do miejsca docelowego lub gdy wyłączysz nawigację. Możesz także wcześniej przerwać udostępnianie swojego przejazdu. Wystarczy kliknąć na „Więcej” i z menu wybrać opcję „Zakończ udostępnianie”.

Pytania?

Jeżeli masz problem z obsługą aplikacji nawigacyjnej Google Maps bądź masz pytania odnośnie jej użytkowania? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments