Dzięki Google Maps i funkcji udostępniania lokalizacji, możesz bez problemu powiadomić znajomych i rodzinę o swoim aktualnym położeniu i przewidywanym czasie przybycia na umówione miejsce. Po przeczytaniu artykułu sam zobaczysz jakie to łatwe. Telefon w dłoń i zaczynamy!

UDOSTĘPNIENIE SWOJEJ LOKALIZACJI UŻYTKOWNIKOWI KTÓRY MA KONTO GOOGLE

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musisz znaleźć ikonę „Mapy”. Uruchom aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym).
  2. Kliknij ikonę  znajdującą się w lewym, górnym rogu ekranu a następnie wybierz opcję „Udostępnienie lokalizacji” i dodaj osoby, których chcesz powiadomić o swoim położeniu (jeśli pojawi się prośba o informacje o Twoich kontaktach, udziel Mapom Google dostępu). Określ także jak długo chcesz udostępniać swoją lokalizację.
  3. Gotowe! Zatwierdź klikając przycisk „Udostępnij”.

UDOSTĘPNIENIE SWOJEJ LOKALIZACJI UŻYTKOWNIKOWI KTÓRY NIE MA KONTA GOOGLE

  1. Otwórz aplikację Google Maps na swoim telefonie z Android.
  2. Kliknij ikonę  znajdującą się w lewym, górnym rogu a następnie wybierz opcję „Udostępnienie lokalizacji” i dodaj osoby, których chcesz powiadomić o swoim położeniu (jeśli pojawi się prośba o informacje o Twoich kontaktach, udziel Mapom Google dostępu).
  3. Kliknij „Więcej” skopiuj link określający Twoje aktualne położenie. Osoby, które otrzymają link, mogą widzieć Twoją lokalizację w określonym przez Ciebie czasie, który nie może przekraczać 72 godzin.

UDOSTĘPNIENIE PRZYBLIŻONEGO CZASU PRZYJAZDU

Dodatkowo po rozpoczęciu podróży możesz udostępniać swoje miejsce docelowe, szacowany czas przyjazdu i lokalizację na trasie.

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musisz znaleźć ikonę „Mapy”. Uruchom aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym).
  2. Ustaw cel podróży a po rozpoczęciu nawigacji kliknij ikonę  znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu. Następnie wybierz opcję „Udostępniaj postępy”.
  3. Wybierz osobę z listy i kliknij „Udostępnij”. Udostępnianie lokalizacji zostanie zatrzymane, gdy dotrzesz do miejsca docelowego lub gdy zatrzymasz nawigację.

Więcej

https://support.google.com/maps/answer/7326816?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=pl&oco=0

Pytania?

Jeśli masz nadal problem z udostępnieniem swojej bieżącej lokalizacji lub chcesz podzielić się swoimi obserwacjami, napisz do nas korzystając z poniższego pola.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o