android wifi internet

Jesteś poza domem bez dostępu do internetu? Nie martw się – nic straconego. Możesz go bez problemu udostępnić do innego urządzenia np. laptopa poprzez sieć bezprzewodową wi-fi. Wystarczy, że skorzystasz z wbudowanych funkcji Androida. Postępuj zgodnie z instrukcją krok po kroku a sam przekonasz się jakie to proste. Zaczynamy!

  1. Sprawdź czy masz możliwość udostępniania internetu ze swojego telefonu. W zależności od modelu telefonu oraz wersji oprogramowania, ta funkcja może znajdować się w innej części menu i może być inaczej opisana (Router Wi-Fi, Mobile Hotspot, Udostępnianie internetu i inne).
  2. Na liście naszych zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę „Ustawienia”.
  3. Przejdź do zakładki „Połączenia sieciowe” i wybierz „Udostępnianie internetu”.
  4. Wybierz opcję „Mobile Hotspot”.
  5. Przesuń przełącznik w pozycję włączony. Możemy korzystać z funkcji Router Wi- Fi. Połączone urządzenia będą miały dostęp do internetu za pośrednictwem sieci komórkowej.
  6. Teraz udostępniasz połączenie internetowe ze swojego telefonu. Przejdź do urządzenia (np. laptopa), na którym chcesz korzystać z sieci wi-fi. Wystarczy, że skonfigurujesz połączenie ( w tym celu wybierz z listy nazwę sieci, wpisz hasło i kliknij „połącz”).
  7. Połącz się z siecią jaką udostępnia Twój telefon. Kliknij „Connect” ( „Połącz”).
  8. Wpisz hasło i zatwierdź „OK”.
  9. Gotowe! Udało się! Możesz teraz spokojnie przeglądać strony internetowe na swoim laptopie 🙂

Więcej

http://www.orange.pl/kid,4004239007,id,4004242615,title,Jak-udostepnic-innym-internet-z-telefonu,helparticle.html

Pytania?

Nadal nie możesz sobie poradzić z udostępnianiem internetu z telefonu na inne urządzenie? Chcesz się podzielić swoimi spostrzeżeniami, napisz do nas pozostawiając komentarz w poniższym polu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments