Czy często w trakcie podróży autem słuchasz swoich ulubionych kawałków? Jeśli korzystasz z Google Maps jako standardowej aplikacji nawigacyjnej to dzięki jednej z wbudowanych funkcji będziesz mógł podczas jazdy bezpiecznie sterować muzyką. Mapy pozwalają zintegrować popularne serwisy muzyczne takie jak Spotify, Apple Music czy Muzyka Google bezpośrednio z ekranem nawigacji samochodowej. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak aktywować tę funkcję na telefonie z Android to dzisiejszy artykuł może okazać się pomocny. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją krok po kroku. Zaczynamy!

  1. Uruchamiamy aplikację mobilną Google Maps na swoim telefonie z Android.
  2. Klikamy na ikonę hamburgera (trzy poziome kreski), znajdującą się w lewym, górnym rogu aplikacji a następnie w menu przechodzimy do zakładki „Ustawienia”.
  3. Po wejściu do ustawień przewijamy zawartość listy opcji i klikamy na zakładkę „Ustawienia nawigacji”.
  4. Na ekranie telefonu wyświetlą się różne opcje związane z trybem nawigacji w Mapach Google. Podzielone zostały na kilka sekcji: dźwięk i głos, opcje trasy, wyświetlanie mapy oraz opcje jazdy. Nas interesuje pierwsza kategoria. Aby pokazać elementy sterujące odtwarzaniem multimediów, ustawiamy suwak w pozycji aktywnej, przesuwając w prawą stronę.
  5. Wskazujemy domyślną aplikację za pomocą której będziemy odtwarzać muzykę. W naszym przykładzie będzie to Spotify. Zostajemy poproszeni o sparowanie swojej aplikacji muzycznej z Mapami Google. Zatwierdzamy przyciskiem „OK”. Następnie musimy zgodzić się na połączenie konta na Spotify z Mapami.
  6. Gotowe! Możemy ruszać w drogę. Klikamy na ikonę trzech poziomych kresek, włączamy tryb samochodowy i wyznaczamy trasę przejazdu. Po prawej stronie ekranu nawigacji pojawi się nowa ikona serwisu muzycznego, sparowanego z Google Maps (u nas to Spotify). Jeśli na nią klikniemy to wówczas na dole pulpitu zobaczymy przyciski do sterowania muzyką (play, stop, strzałki przełączania w przód i tył).

Pytania?

Aplikacja nie działa tak jak powinna? Coś poszło nie tak? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments