android speed

Operatorzy prześcigają się w ofertach szybkiego internetu. O wyborze łącza decydują nasze potrzeby wynikające ze sposobu użytkowania internetu. Jeśli zastanawiasz się jak szybki jest Twój internet w smartfonie to dzisiejszy artykuł jest właśnie dla Ciebie. Pokażemy dziś jak łatwo to sprawdzić!

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę „Sklep Play”. Uruchamiamy aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji „Speed test”. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, zaznaczamy opcję „Zainstaluj”.
  2. W trakcie instalacji zostaniesz poproszony o zezwolenie na dostęp do zakupów w aplikacji, swojej lokalizacji, informacji o połączeniu Wi-Fi oraz do identyfikatora urządzenia i informacji o połączeniu.
  3. Gotowe! Po ukończeniu instalacji wracamy do głównego pulpitu. Jeżeli chcesz sprawdzić szybkość internetu mobilnego to wyłącz całkowicie Wi-Fi i włącz transmisję danych (miej na uwadze, że w tym przypadku aplikacja może wykorzystać dane z miesięcznego pakietu transferu danych). Natomiast jeśli chcesz sprawdzić Wi-Fi to upewnij się czy masz połączenie z wybraną siecią.
  4. Uruchom aplikację SpeedTest. Na środku ekranu pojawi się napis „Rozpocznij test”. Kliknij na ten przycisk aby móc rozpocząć testowanie łącza internetowego.
  5. W pierwszej kolejności zostanie sprawdzona prędkość pobierania a następnie prędkość wysyłania danych.
  6. Wyświetli się Twój wynik ( wyrażony w megabitach na sekundę). Klikając na zakładkę „Wyniki” możesz sprawdzić historię wszystkich wykonanych testów. Wklikaj się w wybrany pomiar aby uzyskać dostęp do szczegółów wyniku. Gotowe!

Więcej

https://www.download.net.pl/jak-sprawdzic-szybkosc-internetu-w-androidzie-i-iphone/n/10306/

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.zwanoo.android.speedtest&hl=pl

Pytania?

Masz problem z zainstalowaniem aplikacji? A może nie rozumiesz otrzymanych wyników? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments