internet

Każdy, kto złożył deklarację i odnotował nadpłatę, czeka na szybki zwrot pieniędzy. Standardowy termin na zwrot podatku wynosi 3 miesiące od daty sporządzenia zeznania podatkowego. Oczywiście wiele osób zadaje sobie to samo pytanie, jak długo jeszcze będzie musiał czekać na przelew lub tez przekaz pocztowy? Jest prosty sposób aby to sprawdzić.

Warto podkreślić, że osoby, które nie czekają do ostatniej chwili ze złożeniem deklaracji podatkowej, mogą liczyć na wcześniejsze zweryfikowanie jej poprawności a tym samym na szybszy zwrot nadpłaconego podatku z PIT. Jak podają źródła w miesiącu styczeń i luty średni czas oczekiwania na zwrot to 23-26 dni. W marcu czas ten może wydłużyć się do 41 dni a w kwietniu nawet do 52 dni. Przyjmuje się, że deklaracje złożone drogą elektroniczną są rozliczane szybciej niż te osobiście zaniesione do urzędu. Urzędnicy podkreślają, że czas oczekiwania na zwrot pieniędzy może zależeć także od wyboru formy zwrotu nadpłaconego podatku. Zalecaną formą jest przelew na konto bankowe. Termin zwrotu może być krótszy nawet o kilka dni w porównaniu do przekazu pocztowego. Ale niestety nie jest to regułą.


  Źródło: https://www.e-pity.pl/kiedy-zwrot-podatku/

Chcesz sprawdzić status realizacji zwrotu nadpłaty z rozliczenia rocznego podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2017? Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami!

  1. Skorzystaj z usługi dostępnej na stronie https://www.finanse.mf.gov.pl/pl/strona-glowna ( serwis Ministerstwa Finansów) i wpisz w polu wyszukiwarki hasło „zwrot nadpłaty”.
  2. Uzupełnij formularz do wyszukiwania danych. Wybierz Izbę Administracji Skarbowej oraz Urząd Skarbowy, w którym składasz deklarację. Podaj numer identyfikacyjny PESEL lub NIP pierwszego podatnika na zeznaniu a także kwotę przychodu za 2017 rok. Wartość przychodu podajemy w pełnych zł (końcówki kwot wynoszące mniej niż 50 groszy pomija się, a te wynoszące 50 i więcej groszy podwyższa się do pełnych złotych). Zatwierdź klikając przycisk „Szukaj”.
  3. Po wprowadzeniu poprawnie wszystkich danych, otrzymasz informacje o złożonym zeznaniu podatkowym. Wyróżniamy 4 etapy: zeznanie wprowadzone, zweryfikowane pozytywnie, zwrot przygotowany do realizacji oraz zwrot zrealizowany. Ikona oznacza, że dany etap w urzędzie został ukończony. Symbol mówi nam, że proces zwrotu nadpłaty nadal trwa i musimy uzbroić się w cierpliwość.

Więcej

https://www.e-pity.pl/kiedy-zwrot-podatku/

https://www.finanse.mf.gov.pl/no-cache/pp/zwrot-nadplaty-pit

Pytania?

Chcesz podzielić się z nami swoją opinią? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments