internet

Od kwietnia 2017 roku wszyscy kierowcy mogą zweryfikować swój stan konta z punktami karnymi bez wychodzenia z domu. Usługa jest bezpłatna ale potrzebujemy Profilu Zaufanego. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz skorzystaj ze wskazówek, o których pisaliśmy w poprzednim artykule: Jak łatwo założyć Profil Zaufany w bankowości internetowej?
Jeżeli masz już Profil Zaufany to dzisiaj pokażemy jak w łatwy sposób sprawdzić punkty karne korzystając z bankowości elektronicznej i logując się do ING BANK ŚLĄSKI.

  1. Wejdź na stronę https://obywatel.gov.pl/strona-glowna. Kliknij w zakładkę „Sprawdź punkty karne”. Usługa ta jest również dostępna w sekcji „Kierowcy i pojazdy”.
  2. Otworzy się strona, na której musisz wybrać opcję iż jesteś zainteresowany sprawdzeniem punktów karnych przez internet. Po kliknięciu w link „Przez internet”, wybierz opcje „Sprawdź swoje punkty karne”.

  3. Zostaniesz poinformowany o konieczności zalogowania się na stronę Profilu Zaufanego. Kliknij przycisk „Zaloguj się”.
  4. Po przeniesieniu na stronę logowania do Profilu Zaufanego, wybierz sposób logowania (taką metodę, za pomocą której zakładałeś profil). W naszym przypadku klikamy „Zaloguj przez bankowość elektroniczną” i wybieramy bank „ING”.
  5. Wyświetli się wniosek o dostęp do usługi online na platformie obywatel.gov.pl.Podpisz go klikając na przycisk „Podpisz profilem zaufanym”. Następnie zostaniesz poproszony o autoryzację. W tym celu wybierz „Autoryzuj i podpisz dokument”.
  6. Zostaniesz poproszony o wpisanie kodu autoryzującego, otrzymanego z banku. W przypadku logowania przez ING BANK ŚLĄSKI będziesz musiał ponownie zalogować się do konta internetowego.
  7. Zostaniesz z powrotem przeniesiony na stronę obywatel.gov.pl, gdzie pojawi się informacja o zgromadzonych punktach karnych.

Więcej

https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/punkty-karne-ile-mam-punktow-karnych-za-mandaty#scenariusz-przez-internet

https://bezprawnik.pl/jak-sprawdzic-swoje-punkty-karne-w-internecie/

Pytania?

Jeżeli nadal masz problem ze sprawdzeniem liście punktów karnych za pomocą bankowości internetowej bądź poprostu chcesz nam zadać pytanie- pozostaw komentarz korzystając z poniższego pola.

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.

Dodaj komentarz

avatar
Obrazy i zdjęcia
 
 
 
Dźwięki i Wideo
 
 
 
Inne typy plików
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o