Schowek jest to miejsce, w którym przechowywane są wszystkie tymczasowo skopiowane teksty i linki do stron www. To naprawdę bardzo przydatne narzędzie, z którego my osobiście korzystamy praktycznie codziennie. Domyślna funkcja schowka na Androida pozwala jednak tylko wkleić ostatni, skopiowany wpis. Ale co stanie się z pozostałymi wcześniej skopiowanymi treściami? Znikną na zawsze? Nie, jeśli włączymy odpowiednią opcję.

Jednym z najprostszych sposobów przeglądania i odzyskiwania historii schowka na urządzeniu z Androidem jest użycie klawiatury. W tym artykule pokażemy, jak odzyskać historię schowka za pomocą klawiatury SwiftKey. Jesteś ciekawy?  Skorzystaj z dzisiejszej instrukcji krok po kroku. To co? Telefon w dłoń i zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Otwórz przeglądarkę internetową, komunikator lub edytor tekstu na swoim telefonie z Android.
  2. Kliknij na pasek adresu (wyszukiwania) u góry strony www lub na pole wpisywania wiadomości (komunikatory). Wysunie się wówczas klawiatura SwiftKey.
  3. Rozwiń menu klawiatury, klikając na ikonę plusika a następnie przejdź do schowka (symbol notesu).
  4. Znajdziesz tam skopiowany tekst. Jeśli chcesz mieć dostęp do wszystkich wcześniej skopiowanych treści, bez martwienia się o ich utratę to kliknij na ikonę ołówka i ustaw suwak w pozycji aktywnej (przesuń w prawą stronę) przy polu „Zapamiętaj skopiowane elementy”.
  5. Teraz wystarczy kliknąć na skopiowany tekst i wkleić go. Gotowe!
  6. Możesz także utworzyć kolekcję naklejek (na podstawie zrzutów z ekranu, zdjęć). W tym celu kliknij na ikonę pinezki a następnie wybierz przycisk „Utwórz”, znajdujący się w prawym, górnym rogu. Zezwól klawiaturze SwiftKey na uzyskanie dostępu do zdjęć, plików i innych dokumentów zapisanych w urządzeniu. Następnie wybierz obraz. Możesz dodać do niej także tekst, klikając na ikonę T (mały pasek menu po lewej stronie). Dotknij symbolu „Wyślij” aby zapisać naklejkę.

 

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments