Najprostszym rozwiązaniem na zabezpieczenie sieci Wi-Fi przed osobami nieuprawnionymi jest utworzenie silnego hasła. Oczywiście im bardziej skomplikowane tym trudniejsze do odszyfrowania ale i niestety także do zapamiętania. Nie ma się jednak czym martwić. Jeśli zapomnisz hasła do sieci, możesz je łatwo znaleźć. Jesteś ciekawy jak to zrobić? Zacznij od naszej krótkiej instrukcji i wykonaj poniższe kroki. Zaczynamy!

  1. Uruchom Menu Start (symbol), a następnie przejdź do ustawień, klikając na ikonę zębatego koła.
  2. Po uruchomieniu ustawień wybierz kategorię „Sieć i internet”. W pasku menu po lewej stronie kliknij na zakładkę „WI-FI” a następnie przejdź do opcji „Centrum sieci i udostępniania”
  3. Pojawi się nowe okno dialogowe, które wyświetli podstawowe informacje o aktywnej sieci internetowej. Obok pozycji „Połączenie” wybierz nazwę swojej sieci Wi-Fi.
  4. W oknie ze stanem połączenia (stan, czas trwania, szybkość, jakość sygnału) kliknij na opcję „Właściwości sieci bezprzewodowej”.
  5. W oknie „Właściwości sieci bezprzewodowej” wybierz kartę „Zabezpieczenia” a następnie zaznacz pole wyboru „Pokaż znaki”. Hasło sieci Wi-Fi zostanie wyświetlone w obszarze „Klucz zabezpieczeń sieciowych”. Gotowe! Prawda, że łatwe? 😉

Pytania?

Nadal nie możesz sobie poradzić z odczytaniem hasła Wi-Fi? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments