Najprostszym rozwiązaniem na zabezpieczenie sieci Wi-Fi przed osobami nieuprawnionymi jest utworzenie silnego hasła. Oczywiście im bardziej skomplikowane tym trudniejsze do odszyfrowania ale i niestety także do zapamiętania. No właśnie, a co jeśli zapomnimy hasła do sieci (nie wiemy gdzie je zapisaliśmy)? Co w sytuacji gdy chcemy udostępnić je swojemu znajomemu czy też wpisać na drugim telefonie? Jest na to sposób! Jesteś ciekawy jak sprawdzić hasło do Wi-Fi na telefonie z Android? Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku! Zaczynamy!

Zrzuty z ekranu zostały wykonane na podstawie telefonu Huawei P20 Pro

  1. Uruchamiamy ustawienia, klikając na ikonę zębatego koła.
  2. Klikamy na zakładkę „Sieci zwykłe i bezprzewodowe” a następnie przechodzimy do kategorii „Wi-fi”.
  3. Wyświetlą się nam wszystkie dostępne sieci. Wybieramy tę, do której jesteśmy podłączeni.
  4. Pojawi się kod QR. Robimy zrzut z ekranu.
  5. Wracamy do pulpitu. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę „Sklep Play” (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Wpisujemy w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji „czytnik kodów QR” a następnie po wybraniu z listy programu, który nas interesuje, zaznaczamy opcję „Zainstaluj”. Po ukończeniu instalacji wracamy do głównego pulpitu i uruchamiamy aplikację.
  6. Zezwalamy aplikacji „Skaner QR” na robienie zdjęć i nagrywanie filmów.
  7. Klikamy na ikonę „fotografii” znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu a następnie zezwalamy aplikacji na uzyskanie dostępu do zdjęć i plików multimedialnych zapisanych na urządzeniu.
  8. Przechodzimy do zdjęć zapisanych na telefonie, uruchamiając aplikację „Zdjęcia Google” lub „Galeria”.
  9. Wybieramy fotografię przedstawiającą zrobiony wcześniej zrzut z ekranu z kodem QR. Zatwierdzamy, klikając na ikonę haczyka/ptaszka, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu.
  10. Gotowe! Skaner QR odczytał nam dane zapisane w tym kodzie. Wyświetli się między innymi nazwa sieci i hasło. Prawda, że łatwe?

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments