Szukasz taniego OC (OC = ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej) dla swojego samochodu i nie wiesz od czego zacząć? Warto skorzystać z sieci WWW, gdzie za pomocą dedykowanych portali można w łatwy sposób wyszukać firmę, oferującą różnego rodzaju ubezpieczenia komunikacyjne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy posiadacz pojazdu ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC, które chroni przede wszystkim osoby, mogące zostać poszkodowane wskutek wypadku drogowego, spowodowanego przez auto osoby ubezpieczonej. Jeśli chcemy aby nasz samochód został dopuszczony do ruchu, musimy posiadać ważną polisę OC!

Co na początek?

Ubezpieczenie OC gwarantuje taki sam zakres ochrony, niezależnie od tego jakie towarzystwo wybierzemy (to wszystko reguluje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych). Jedyna różnica to cena.

Każda firma oferująca ubezpieczenie komunikacyjne sama ustala ceny OC, biorąc pod uwagę dane właściciela samochodu a także parametry samego auta (model, marka, rok produkcji i pojemność silnika). Różnice w ratach, cenach czy dodatkowych promocjach mogą być naprawdę bardzo duże. Zatem aby wybrać najbardziej odpowiednią polisę ubezpieczeniową, warto skorzystać z porównywarki cen. Jedną z nich jest Porowneo.pl

Porównywarki cen – czy warto?

Jeśli chcemy znaleźć najtańszą ofertę ubezpieczenia komunikacyjnego, to korzystanie z bezpłatnych porównywarek cen jest idealnym rozwiązaniem. Można zaoszczędzić czas (nie trzeba osobiście odwiedzać towarzystw ubezpieczeniowych) i pieniądze. Przeglądanie ofert w zaciszu własnego domu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, dlatego taki sposób sprzedaży polis znajduje coraz większą liczbę zwolenników. Zebranie wielu ofert w jednym miejscu pozwala na wybranie tej najlepszej i to zaledwie w kilka chwil.

Jak wybrać właściwą ofertę?

  1. Otwieramy przeglądarkę internetową a następnie w pasku wyszukiwania wpisujemy adres porównywarki cen. Aby otrzymać ofertę dostosowaną do swoich potrzeb, wypełniamy krótki formularz.
  2. Podajemy dane pojazdu, takie jak marka, model, rok produkcji, rodzaj paliwa, skrzynię biegów, wersję pojazdu według Eurotax (liczba drzwi, moc silnika) a także wskazujemy datę rozpoczęcia ubezpieczenia i wybieramy jego zakres (OC, AC, NNW). Na koniec podajemy numer telefonu i po zapoznaniu się z Regulaminem i jego zatwierdzeniu, klikamy na przycisk „Dalej”.
  3. W zakładce „Dane podstawowe” wskazujemy m.in. na kogo zarejestrowany jest pojazd (osoba fizyczna, jednoosobowa działalność, firma leasingowa, firma), jak jest wykorzystywany (np. użytek własny, nauka jazdy, taxi/przewóz osób), podajemy jego aktualny przebieg (w tys.km), a także datę pierwszej rejestracji. Na koniec musimy odpowiedzieć na kilka pytań, np.: czy samochód posiada jakieś uszkodzenia, gdzie parkuje w nocy, po której stronie znajduje się kierownica itd.? Przechodzimy do kolejnych zakładek.
  4. Podajemy swoje dane osobowe oraz dane ubezpieczenia. Wpisujemy imię, nazwisko, PESEL (opcjonalnie) a także datę urodzenia, płeć, rok uzyskania uprawnień kategorii B, stan cywilny i kod pocztowy miejsca zamieszkania właściciela auta.
  5. Po wypełnieniu formularza otrzymamy szczegółową analizę zawierającą dokładny spis ofert od różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Jeśli zainteresuje nas któraś z propozycji, można umówić rozmowę z agentem bądź też kupić polisę online. W niektórych przypadkach może zajść konieczność uzupełnienia danych, które we wniosku nie były obowiązkowe, a bez których firma ubezpieczeniowa nie będzie w stanie przedstawić swojej oferty.

Ekstra 100 zł?

Jeśli kupimy ubezpieczenie na stronie porównywarki cen porowneo.pl, to możemy otrzymać ekstra 100 zł! Co trzeba zrobić? Wystarczy porównać składki w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych, wybrać tę najlepszą, kupić polisę online lub u agenta, opłacić ubezpieczenie przelewem bądź też kartą a na koniec wypełnić formularz rejestracyjny. Należy jednak pamiętać, że zwrot 100 zł otrzymamy tylko wtedy gdy jednorazowo opłacimy składkę za polisę oraz jeśli w ciągu 30 dni od zawarcia umowy nie odstąpimy od ubezpieczenia.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments