Aplikacja Gmail jest pełna ustawień, które poprawiają jakość obsługi poczty. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak odłożyć otrzymaną wiadomość, jak włączyć priorytetowe powiadomienia oraz jak przypisać dźwięk powiadomienia dla konkretnego konta e-mail, to skorzystaj z dzisiejszej porady. Zapraszamy do lektury!

JAK ODŁOŻYĆ WIADOMOŚĆ?

Nie masz czasu aby od razu odpowiedzieć na konkretną wiadomość? Możesz to zrobić później i przenieść ją do folderu „Odłożone”.

  1. Otwórz aplikację Gmail i przytrzymaj dłużej wiadomość, którą chcesz odłożyć. Następnie kliknij na ikonę trzech pionowych kropek, znajdującą się w prawym, górnym rogu aplikacji i wybierz opcję „Odłóż”.
  2. Wskaż datę/czas, po którym aplikacja Gmail ma powiadomić Ciebie o odłożonej wiadomości e-mail.
  3. Wszystkie odłożone maile znajdziesz w folderze „Odłożone. Możesz do niego dotrzeć, klikając na ikonę hamburgera (ikona trzech poziomych kresek).

JAK WŁĄCZYĆ PRIORYTETOWE POWIADOMIENIA?

Jeśli otrzymujesz dużą ilość wiadomości a co za tym idzie mnóstwo powiadomień, możesz ograniczyć niektóre z nich za pomocą funkcji powiadomień o priorytetach. Po jej włączeniu otrzymasz powiadomienia tylko o ważnych dla Ciebie wiadomościach e-mail.

  1. Otwórz aplikację Gmail a następnie kliknij na ikonę hamburgera (ikona trzech poziomych kresek), znajdującą się w lewym, górnym rogu ekranu.
  2. Przewiń stronę w dół i wybierz z menu opcję „Ustawienia”.
  3. Wskaż adres e-mail (jeśli masz kilka kont), dla którego chcesz zmienić ustawienia powiadomień.
  4. Wybierz kategorię „Powiadomienia” a następnie zaznacz opcję „tylko o wysokim priorytecie”.

JAK PRZYPISAĆ RÓŻNE DŹWIĘKI POWIADOMIEŃ DO KONT E-MAIL?

Jeśli używasz wielu adresów e-mail to przypisanie różnych dźwięków powiadomień ułatwi zidentyfikowanie wiadomości dla konkretnego konta.

  1. Otwórz aplikację Gmail a następnie kliknij na ikonę hamburgera (ikona trzech poziomych kresek), znajdującą się w lewym, górnym rogu ekranu.
  2. Przewiń stronę w dół i wybierz z menu opcję „Ustawienia”.
  3. Wybierz konto, dla którego chcesz zmienić dźwięk powiadomienia. Następnie dotknij „Powiadomienia odebranych” i wybierz „Dźwięk”.

Pytania?

Daj znać w komentarzu poniżej lub skorzystaj z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments