ios telefon iphone email

Chcesz mieć łatwy i szybki dostęp do swoich wiadomości? Dobrze trafiłeś. Pokażemy Ci jak łatwo skonfigurować konto e-mail na telefonie iPhone. Nie będziesz musiał już tracić czasu na logowanie się do swoich poszczególnych skrzynek mailowych. Teraz możesz zarządzać kilkoma kontami w jednym miejscu. Zaczynamy!

 1. Najpierw na pulpicie telefonu musimy znaleźć ikonę „Ustawienia” Na poniższym zrzucie ekranu oznaczone czerwonym kółkiem.
 2. Następnie wybierz kolejno „Mail”- „Dodaj konto „.
 3. Jeśli widzisz nazwę swojego dostawcy usługi poczty e-mail, kliknij ją aby automatycznie dodać konto. Jeśli nie widzisz swojego dostawcy usługi wybierz opcję ” Inne” aby dodać konto ręcznie.

Konfigurowanie konta automatycznie.

Po wybraniu dostawcy usługi poczty e-mail wykonujemy poniższe czynności.

 1. Wprowadź adres e-mail oraz hasło, którym logujesz się do wybranej skrzynki pocztowej.
 2. Po zalogowaniu się do konta, pojawi się komunikat o przyznaniu aplikacji dostępu do informacji. W tym celu klikamy „TAK”. W przeciwnym wypadku nie będzie można zweryfikować danych konta.
 3. Wybierz wartość, która ma być synchronizowana. Kliknij opcję ” Zachowaj”.

Konfigurowanie konta ręcznie.

Upewnij się, że znasz ustawienia swojego konta e-mail.

 1. Kliknij kolejno opcje: „Dodaj konto” – „Inne”- „Dodaj konto Mail”.
 2. Podaj nazwę, adres e-mail, hasło oraz opis konta. Po uzupełnieniu danych kliknij „Dalej”. Wówczas aplikacja Mail powinna znaleźć ustawienia Twojego konta e-mail i zakończyć jego konfigurację. Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie kliknij „Gotowe”.
 3. Jeśli okaże się, że aplikacja nie odnalazła ustawień konta e-mail, będziesz musiał zrobić to ręcznie. Wówczas po wprowadzeniu danych kliknij ” Dalej” a następnie wybierz dla swojego konta protokół IMAP lub POP. Jeżeli nie jesteś pewny który wybrać, skontaktuj się z dostawcą usługi poczty e-mail.
 4. Następnie sprawdź dane dotyczące serwera poczty przychodzącej i serwera poczty wychodzącej. Kliknij „Dalej”. Jeśli ustawienia konta są poprawne kliknij „Zachowaj” aby zakończyć konfigurację. Gdyby okazało się, że ustawienia konta e-mail są niepoprawne, wówczas zostaniesz poproszony o ich zmianę.
 5. Gotowe! Jeżeli okazałoby się, że nadal nie możesz skonfigurować swojego konta, skontaktuj się z dostawcą usługi poczty e-mail.

Więcej

https://support.apple.com/pl-pl/HT201320

Pytania?

Jeżeli nadal nurtują Cie pytania lub dysponujesz wiedzą jak można to zrobić jeszcze łatwiej i szybciej – daj nam znać. Pozostaw komentarz korzystając z poniższego pola!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments