Messenger pozwala swoim użytkownikom na prowadzenie rozmów wideo i połączeń głosowych. Taki sposób komunikowania staje się bardzo modny. Jednak to pisanie wiadomości tekstowych jest podstawową funkcją komunikatora. Nie wiemy, czy wiesz ale na Messengerze można formatować zaznaczoną część tekstu. Wystarczy wpisać znaki specjalne.

Na dzień dzisiejszy (12.02.2020r.) formaty te na pewno działają na przeglądarkowej, desktopowej wersji Facebooka. W mobilnej aplikacji Messenger na Androida niestety wszystkie wiadomości wyświetlają się jako zwykły tekst.

FORMATOWANIE TEKSTU

Messenger na Facebooku umożliwia tworzenie pogrubionych wiadomości. Wystarczy umieścić gwiazdkę (*) po obu stronach tekstu tak jak na poniższym przykładzie. Zatwierdź klikając na ikonę „Wyślij”.

Jeśli chcesz aby tekst był pisany kursywą, wystarczy umieścić podkreślenie (_) po obu stronach tekstu/wyrazu.

Jeżeli chcesz osiągnąć efekt wyrzucania tekstu pokazując tym samym korektę, wystarczy umieścić tyldę (znak pisarski w formie wężyka ( ~ ), zwany również falą lub wężykiem) po obu stronach tekstu.

Chcesz zastosować wszystkie powyższe formatowania w jednym zdaniu? Nie ma problemu. Wystarczy, że będziesz postępował zgodnie z powyższymi wskazówkami, oddzielając spacją poszczególne wyrazy.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments