Za sprawą wygody korzystania możemy zabrać ze sobą audiobooki dosłownie wszędzie. Nie są one jednak jedynie źródłem rozrywki. W niniejszym artykule przedstawimy wam, w jaki sposób platformę Storytel można wykorzystać również do nauki i rozwoju!

Nauka języka

Na platformie Storytel istnieje wiele tytułów, dzięki którym jesteśmy w stanie polepszyć swoje zdolności posługiwania się danym językiem lub nauczyć się nowych, nawet najbardziej dla nas egzotycznych. Wybór jest spory: od powszechnego angielskiego, po rosyjski, niemiecki, hiszpański, japoński, a na koreańskim (nie)kończąc. Dzięki aplikacji na telefon możemy uczyć się zarówno w trakcie drogi do pracy, jak i w trakcie zakupów – innymi słowy wszędzie tam, gdzie będziemy mieli chwilę czasu dla siebie.

Rozwój osobisty

Wielu ambitnym osobom brakuje czasu w ciągu doby, aby wygospodarować go trochę na samorozwój. Audiobooki to idealne rozwiązanie, które może pomóc wyeliminować ten problem. Możemy ich słuchać podczas podróży biznesowej lub podczas wykonywania przyziemnych, codziennych obowiązków jak sprzątanie czy gotowanie. Na platformie Storytel dostępna jest osobna kategoria dotycząca rozwoju osobistego, gdzie można znaleźć tytuły poszerzające nasze horyzonty w naprawdę różnych dziedzinach. Chcesz dowiedzieć się jak wpływać na innych? Sprawdź „Zasady wywierania wpływu na ludzi. Szkoła Cialdiniego”. A może chcesz małymi krokami udoskonalić swój codzienny byt? Idealnym tytułem dla Ciebie będzie „Piętrzenie nawyków. 97 małych zmian, które odmienią Twoje życie” S.J. Scotta. Osobom, które chcą lepiej zarządzać swoimi finansami poleca się podcasty Marcina Iwucia, który udziela wielu wartościowych rad z tej dziedziny. To tylko niektóre z przykładów audiobooków, które mogą pomóc Ci w odkrywaniu nowych możliwości. Aby poznać pełnie możliwości odwiedź kategorię „Rozwój osobisty” w Storytel.

Poszerzenie horyzontów

Wiele osób właśnie w literaturze poszukuje treści pozwalających na inne postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości. Świadczy o tym, chociażby ogromna popularność reportaży zarówno z Polski, jak i świata, będących zwierciadłem różnych postaw i sytuacji życiowych. Przy tym bezpośredni, lecz przystępny styl będący domeną najwybitniejszych autorów gatunku pozwala na śledzenie tych historii z niesłabnącym zainteresowaniem. Co istotne, powodują one nie tylko satysfakcję wynikającą z zapoznania się z nimi, lecz refleksję nad tym, jaki faktycznie jest nasz świat i zamieszkujący go ludzie. Pozwala poznać inne miejsca, których nigdy byśmy nie odwiedzili, dzięki opowieściom z pierwszej ręki.

Rozwój wyobraźni

Nieprawdą jest to, że rozwój wyobraźni kończy się na etapie bycia dzieckiem. Tyczy się to również dorosłych, właśnie dzięki audiobookom i roli idealnie dobranego lektora. Dobrze napisana historia jest jeszcze lepsza, gdy jest odpowiednio opowiedziana, przez co w trakcie odsłuchu wrażenia są zupełnie inne niż w przypadku klasycznego czytania książki. Szczególnie, że sam lektor potrafi tchnąć w daną pozycję nowe życie.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments