Aktualizacje, błędy podczas przeładowywania którejś z otwartych kart przeglądarki są przyczyną niejednokrotnie nieoczekiwanego zamknięcia systemu. Nie mamy wówczas pewności czy Google Chrome pozwoli na przywrócenie poprzedniej sesji. Oczywiście można otwarte karty dodawać do ulubionych lub przeglądać całą historię – tylko pytanie – czy warto zaśmiecać sobie nimi zakładki i tracić swój cenny czas? My znaleźliśmy inny sposób na odzyskanie wszystkich utraconych kart. Chcesz dowiedzieć się jaki? Skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji krok po kroku. Zaczynamy!

SPOSÓB 1

Jest sprytny sposób na ponowne otwarcie zamkniętych kart po ponownym uruchomieniu systemu Windows 10. Wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz przeglądarkę internetową Google Chrome a następnie kliknij na przycisk „Więcej” (ikona w postaci trzech pionowych kropek), znajdujący się w prawym, górnym rogu ekranu.
  2. Ustaw kursor myszy komputerowej nad opcją „Historia” a następnie przejdź do rozwiniętego po lewej stronie menu. Znajdziesz tam wszystkie ostatnio przeglądane strony internetowe.
  3. W rozwijanym menu, pod kategorią „Ostatnio zamknięte” zobaczysz zakładkę z listą kart, które były otwarte w poprzedniej sesji. Kliknij na nią, aby otworzyć wszystkie karty, które utraciłeś w wyniku ponownego uruchomienia komputera. Gotowe!

SPOSÓB 2

Jest jeszcze inny sposób na to aby przywrócić karty Chrome po ponownym uruchomieniu systemu. Możesz zainstalować rozszerzenie Session Buddy Chrome, które jest menedżerem sesji i zakładek. Pozwala zapisywać otwarte karty a także je odzyskiwać. Rozszerzenie to daje możliwość eksportowania kart w różnych formatach odpowiednich dla wiadomości e-mail, dokumentów i postów. Do dzieła!

  1. Otwórz przeglądarkę internetową Google Chrome na swoim komputerze a następnie wpisz w pasku wyszukiwania adres https://chrome.google.com/webstore/detail/session-buddy/edacconmaakjimmfgnblocblbcdcpbko. Dodaj rozszerzenie Session Buddy Chrome do przeglądarki.
  2. W nowym okienku dialogowym kliknij przycisk „Dodaj rozszerzenie”, aby kontynuować instalację.
  3. Po zainstalowaniu kliknij na ikonę rozszerzenia, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu, obok paska adresu.
  4. Kliknij przycisk „Save”, znajdujący się w prawym, górnym rogu aby zapisać bieżącą sesję przeglądania a także wszystkie otwarte okna i karty.
  5. Możesz nadać nazwę bieżącej sesji a następnie zatwierdzić klikając przycisk „OK”. Jeśli nie chcesz nazywać swojej sesji, możesz zaznaczyć pole wyboru obok opcji „Nigdy nie pytaj o nazwę”/”Never ask for name”.
  6. Teraz rozszerzenie Session Buddy zapisuje wszystkie zakładki, do których możesz łatwo uzyskać dostęp, wybierając sesję z listy „Zapisane sesje”.
  7. Domyślnie rozszerzenie automatycznie zapisuje do trzech sesji i pokazuje je na liście „Zapisane sesje” w menu po lewej stronie ekranu. Oczywiście możesz skonfigurować liczbę automatycznie zapisywanych sesji. Jak to zrobić? Kliknij na ikonę rozszerzenia a następnie przejdź do ustawień klikając na ikonę zębatego koła, znajdującą się w prawym górnym rogu. Wyświetli się nowe okno dialogowe. Przejdź do karty „Ogólne”/”General”. Pierwsza opcja powinna być włączona. Kliknij liczbę poprzednich sesji i zwiększ ją. Aby zapisać wprowadzone zmiany naciśnij przycisk „Zapisz”/”Save”.

Po zainstalowaniu rozszerzenia nie będziesz musiał się już martwić utratą kart w przeglądarce Google Chrome po losowym ponownym uruchomieniu systemu Windows 10.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments