Za pomocą Revoluta możesz w łatwy i szybki sposób wysyłać pieniądze do swoich bliskich bez konieczności podawania danych bankowych. Wystarczy wybrać kontakt a środki będą przekazywane bezpośrednio na konto w mobilnej, finansowej aplikacji. Ale co w sytuacji gdy Twój znajomy, potrzebuje finansowego wsparcia ale nie posiada konta Revolut? Jeśli znasz numer rachunku odbiorcy możesz w łatwy sposób zrobić przelew na zwykłe konto bankowe. A jeśli nie posiadasz numeru konta bankowego? Wystarczy wygenerować link do płatności i przesłać go do odbiorcy przelewu aby ten mógł wprowadzić do niego niezbędne dane. I o tym w dzisiejszym artykule. Zaczynamy!

  1. Uruchom aplikację Revolut. Wpisz 4-cyfrowy kod dostępu do konta lub zaloguj się za pomocą odcisku palca (jeśli Twój telefon wyposażony jest w czytnik linii papilarnych).
  2. Przejdź do zakładki „Przelewy”, znajdującej się u dołu ekranu a następnie w kategorii „Wyślij” kliknij opcję „link do płatności”.
  3. Kliknij „Utwórz link do płatności” a następnie podaj kwotę przelewu.
  4. Brawo! Utworzyłeś link do płatności. Udostępnij go swojemu znajomemu aby ten mógł pobrać środki.
  5. Twój znajomy chcąc odebrać od Ciebie przelew musi kliknąć w otrzymany link a następnie podać swoje imię, nazwisko, adres mailowy, kraj pochodzenia a także dane bankowe takie jak IBAN (czyli standardowy międzynarodowy numer konta bankowego, który składa się z maksymalnie 34 znaków alfanumerycznych zawierających: kod kraju (Polska to PL), dwie cyfry kontrolne oraz numer, który zawiera numer rachunku krajowego banku. Innymi słowy jest to numer konta poprzedzony kodem kraju), oraz kod BIC/SWIFT(międzynarodowy unikatowy kod identyfikujący banki i inne instytucje). Potrzebne będą także dane adresowe (ulica, miasto, kraj pochodzenia i kod pocztowy).
  6. Gotowe! Twój znajomy po poprawnym uzupełnieniu danych bankowych zostanie poinformowany o czasie w jakim zostanie zrealizowana płatność. Ty jako nadawca otrzymasz wiadomość o wydaniu polecenia przelewu.

Dane aktualne na dzień publikacji artykułu (16.07.2019). 

Więcej

https://www.revolut.com/pl-PL/help/przewodnik-po-revolut/wysylanie-pieniedzy/wysylka-pieniedzy-na-konto-bankowe/jak-moge-przelac-pieniadze-na-moje-konto-bankowe

https://jaklatwo.pl/jak-latwo-zamowic-standardowa-karte-revolut/

https://jaklatwo.pl/jak-latwo-zalozyc-konto-na-revolut-i-pobrac-wirtualna-karte-na-swoj-telefon/

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments