internet komputer

Wzrok już nie ten co kiedyś? Mrużysz oczy aby przeczytać interesujący artykuł ? Koniec z małymi literkami! Mamy na to sposób. Pokażemy Ci jak łatwo powiększyć tekst w internecie.

Sposób 1

Za pomocą prostego skrótu klawiszowego będziesz mógł powiększyć całą stronę co umożliwi Ci bardziej dokładne przyjrzenie się tekstowi. Jak to zrobić? Naciśnij znajdujący się w lewym, dolnym rogu klawiatury przycisk „Ctrl” a następnie nie puszczając go naciśnij krótko klawisz ze znakiem plusa. Gotowe! Strona powiększa się. Oczywiście jeżeli będziesz chciał wrócić do pierwotnego rozmiaru czcionki, naciśnij „Ctrl” oraz przycisk ze znakiem minus.

Sposób 2

Możesz zmienić także rozmiar tekstu, obrazu czy też filmu na jednej bądź kilku stronach internetowych. Aby zmienić rozmiar czcionki możesz skorzystać z opcji ustawień. Pokażemy Ci jak to zrobić na podstawie najpopularniejszej przeglądarki Google Chrome.

Powiększanie bieżącej strony

  1. Otwórz przeglądarkę Google Chrome.
  2. Kliknij „Więcej” w prawym górnym rogu przeglądarki.
  3. Przy opcji „Powiększ” wybierz znak plusa. Oczywiście możesz także wrócić do poprzednich ustawień. W tym celu naciśnij znak minus.

Powiększenie rozmiaru czcionki na wszystkich stronach internetowych

  1. Otwórz przeglądarkę Google Chrome
  2. W prawym górnym rogu strony kliknij „Więcej” a następnie „Ustawienia”.
  3. Na dole strony kliknij „Pokaż ustawienia zaawansowane”.
  4. W sekcji „Treści internetowe” wprowadź potrzebne zmiany. Możesz wybrać rozmiar czcionki oraz powiększyć tekst.

Więcej

https://support.google.com/chrome/answer/96810?hl=pl

Pytania?

Jeżeli nadal masz problem z powiększaniem tekstu w internecie lub też znalazłeś niesamowity sposób jak zrobić to jeszcze łatwiej daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments