Temat gier komputerowych z reguły wzbudza u ludzi negatywne emocje przez panujące stereotypy o ich szkodliwości na zdrowie fizyczne i psychiczne. O ile w nadmiarze taka rozrywka (jak wszystko inne) może faktycznie szkodzić, o tyle granie przez niezbyt długi czas kilka razy w tygodniu potrafi uczynić ludzi szczęśliwszymi. Do takich wniosków doszli naukowcy podczas obserwacji osób dorosłych grających w gry komputerowe.

Gry sposobem na relaks po stresującym dniu

Dorosłe życie to niestety ciągła pogoń za pieniądzem i sterta rachunków do opłacenia. Stres potrafi ze zdrowego i radosnego człowieka zrobić totalny wrak. Okazuje się, że gry dla dziewczyn bezpłatne są doskonałą metodą na odstresowanie się na przykład po ciężkim dniu w pracy. Wirtualny świat przenosi gracza na jakiś czas w bardziej barwne i ciekawe miejsce niż szara rzeczywistość.

Wzmocnienie relacji z bliskimi

Nikt nie mówi, że trzeba grać w samotności. Spędzanie czasu na wspólnej grze nie dość, że dostarczy wspaniałej rozrywki i przeżywania ciekawych przygód, to także wzmocni więzi i zapewni odrobinę zdrowej rywalizacji. Można zagrać zarówno ze współmałżonkiem, dziećmi czy zaprosić w tym celu znajomych.

Rozwijanie przydatnych umiejętności

Granie w przeciwieństwie do oglądania telewizji może pozytywnie wpływać na rozwój pewnych umiejętności, które mają swoje późniejsze przełożenie w życiu realnym. I tak na przykład gry strategiczne czy logiczne rozwijają wszelkie zdolności umysłowe, zaś produkcje zręcznościowe wpływają korzystnie między innymi na szybkość reakcji i koordynację wzrokowo-ruchową. Wszystkie tego typu umiejętności przydają się w życiu codziennym (w pracy i poza nią).

Odkrywanie w sobie wewnętrznego dziecka

Obserwując ostatnie lata ze smutkiem można zauważyć, że coraz większa ilość ludzi popada w depresję i jest znudzona swoim życiem. Wpływ na to ma zbyt szybkie tempo i piętrzące się problemy. Największym błędem ludzi jest jednak fakt, że nie robią nic, co przynosiłoby im przyjemność i choćby na chwilę zabierało do innego świata. Dzięki odkryciu w sobie wewnętrznego dziecka, człowiek potrafi cieszyć się nawet z najdrobniejszych rzeczy, a to wpływa na większe poczucie szczęścia.

Zrównoważone podejście do życia

Dorośli ludzie są zdecydowanie szczęśliwsi, gdy nie są pochłonięci jedynie problemami i szybkim tempem życia, które bywa nudne. Osoby grające w gry komputerowe to potrafią.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments