Wykresy to nic innego jak graficzna prezentacja zgromadzonych danych w arkuszu kalkulacyjnym. Pozwalają one na pokazywanie istotnych informacji w prosty i przejrzysty sposób. Aby wyróżnić na diagramie różnego rodzaju dane można połączyć dwa wykresy (lub więcej). Jest to bardzo przydatna umiejętność zwłaszcza gdy musimy szybko porównać materiał znajdujący się w różnych zestawieniach. Jeśli jesteś ciekawy jak przenieść informacje z dwóch wykresów na jeden, to dzisiejszy artykuł może okazać się pomocny. Postępuj zgodnie z naszą krótką instrukcją krok po kroku. Zaczynamy!

Zrzuty ekranu w tym artykule zostały wykonane w programie Excel dla Office 365. Jeżeli masz inną wersję programu Excel, wygląd może się nieco różnić ale nie martw się funkcje pozostają takie same

  1. Otwieramy arkusz kalkulacyjny. W naszym przykładzie dysponujemy wykresami przedstawiającymi zarobki grupy pracowników w 2018 oraz 2019 roku. Jeśli nie wiesz jak utworzyć wykres w Excelu skorzystaj z instrukcji, klikając w LINK.
  2. Prawym przyciskiem myszy komputerowej klikamy na pierwszy wykres i z rozwijanej listy wybieramy opcję „Kopiuj” lub używamy skrótu klawiszowego CTRL+C.
  3. Otwieramy nowy, pusty arkusz w skoroszycie. Następnie wybieramy miejsce, w którym umieścimy skopiowany wykres. Klikamy prawym przyciskiem myszy i wklejamy go używając motywu docelowego.
  4. Kopiujemy drugi wykres i wklejamy go na poprzednio skopiowane dane.
  5. Gotowe! Teraz pozostaje tylko zmienić kolor wykresu. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na serię danych i zmieniamy wypełnienie. Możemy skorzystać z dostępnej palety barw. Oprócz kolorów standardowych mamy możliwość utworzenia swoich własnych klikając na opcję „Więcej kolorów”.

Pytania?

Potrzebujesz naszej pomocy? Wskazówki? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments