PDF to format plików, który umożliwia przeglądanie dokumentów niezależnie od aplikacji, sprzętu czy też systemów operacyjnych. Pliki mogą zawierać oprócz tekstu i grafiki różnego rodzaju adnotacje, elementy audio i wideo czy też łącza i przyciski. Pliki zapisane w formacie PDF można wyświetlać za pomocą bezpłatnego oprogramowania Acrobat Reader, który jest dostępny dla systemów Windows, Android, iOS oraz MacOS. Program umożliwia także łączenie wielu plików w jeden dokument PDF. I o tym właśnie w dzisiejszym artykule. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak to zrobić, skorzystaj z naszej krótkiej instrukcji. Zapraszamy!

Do połączenia stron plików PDF wykorzystamy narzędzie online PDF Tools, które działa ze wszystkimi aktualnymi systemami operacyjnymi i przeglądarkami. Nie musisz pobierać i instalować żadnego oprogramowania.

  1. Uruchom przeglądarkę internetową na swoim komputerze. W naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome  ale w Twoim przypadku może to być również Microsoft Edge, Internet Explorer, Firefox czy też Opera. Typ wybranej przeglądarki nie ma znaczenia, proces scalania i poszczególne ekrany nie będą się miedzy sobą różnić.  Następnie wpisz w pasku adresu: https://tools.pdf24.org/pl/laczenie-pdf
  2. Wybierz pliki PDF, które chcesz scalić bądź przenieś je do aktywnego pola otoczonego przerywaną niebieską linią. Kolejność plików można poprawić, przeciągając je i upuszczając.
  3. Możesz od razu połączyć wybrane dokumenty, klikając na przycisk „Utwórz PDF” bądź zaznaczyć opcję „tryb zaawansowany”. Dzięki niej będziesz mógł wybrać strony, które mają zostać dodane do nowego pliku.
  4. Klikając na ikonę „plusa” możesz dodać wszystkie strony do nowego pliku PDF natomiast kliknięcie ikony „minusa” spowoduje usunięcie wszystkich stron. Możesz także kliknąć tylko na wybrane strony, które mają zostać scalone. Zatwierdź przyciskiem „Utwórz PDF”.
  5. Brawo! Twoje zadanie zostało przetworzone. Możesz pobrać i zapisać swój nowy plik PDF, lub przesłać go na skrzynkę pocztową, wpisując odpowiedni adres e-mail.

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments