telefon windows

Połączenie smartfona i komputera z Windows, pozwoli bezproblemowo przełączać się między urządzeniami. To wszystko dzięki Microsoft Launcher, nakładki na telefon, za pomocą której uruchomisz zadanie na Androidzie i będziesz kontynuować pracę na komputerze. Chcesz dowiedzieć się  więcej? Zapraszamy do lektury!

Microsoft Launcher zmieni domyślny interfejs Androida. W nowej wersji można połączyć komputer z Windows ze smartfonem oraz spersonalizować urządzenie przy użyciu różnych tapet, kolorów motywu itd. Jedną z funkcji, na którą zwróciliśmy uwagę jest  „Kontynuuj jako”. Pozwala na przesyłanie i otwieranie zdjęć oraz plików na komputerze a także umożliwia kontynuowanie przeglądania stron WWW na PC. Przystąpiliśmy do weryfikacji jej działania w praktyce. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją a dowiesz się jak łatwo zsynchronizować swojego Androida z komputerem. 

  1. Uruchom komputer. Wybierz przycisk „Start” a następnie kliknij na pozycję „Ustawienia” (ikona zębatego koła).
  2. Przejdź do kategorii „Telefon” a następnie aby podłączyć Android z komputerem wprowadź numer telefonu, na który zostanie wysłana wiadomość SMS z linkiem do aplikacji, umożliwiającej  połączenie telefonu z komputerem.
  3. Otwórz wiadomość SMS i kliknij w link aby pobrać Microsoft Launcher. Zostaniesz przeniesiony do Sklepu Play. Zainstaluj aplikację a następnie kliknij „Otwórz”.
  4. Zaloguj się używając konta Microsoft ( podaj numer telefonu luz adres mailowy).
  5. Zezwól aplikacji Microsoft Launcher na nawiązywanie połączeń telefonicznych i zarządzanie nimi, na dostęp do kontaktów, do zdjęć, multimediów i plików na Twoim telefonie, zezwól na wysyłanie i wyświetlanie SMS-ów a także wyraź zgodę na dostęp do informacji o lokalizacji telefonu.
  6. Kliknij przycisk „Gotowe”. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, możesz przejść do ustawień aplikacji Microsoft Launcher.
  7. Teraz możesz przesyłać zdjęcia prosto na komputer. Wystarczy, że wybierzesz fotografię, przytrzymując palec na miniaturce i klikniesz na ikonę „Udostępnij”. Następnie skorzystaj z opcji „Kontynuuj na komputerze osobistym”. Wybierz formę udostępnienia i wyślij na komputer.
  8. Za pomocą aplikacji masz możliwość także kontynuowania przeglądania stron WWW na komputerze. Otwórz przeglądarkę mobilną na swoim Androidzie i kliknij na ikonę trzech pionowych kropek (w górnym, prawym rogu ekranu), rozwijając zaawansowane opcje przeglądarki. Wybierz „Udostępnij” a następnie „Kontynuuj na komputerze osobistym”.

Więcej

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4134140/switch-seamlessly-between-your-phone-and-pc

https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Kontynuuowanie-pracy-z-telefonu-z-systemem-Android-w-komputerze

Pytania?

Coś poszło nie tak? Masz dodatkowe pytania? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments